Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Komfortná autonómna starostlivosť o trávnik pre stredné a veľké záhrady – Bosch teraz ponúka robotickú kosačku Indego M 700 a prepojenú verziu Indego M+ 700 pre trávnaté plochy do 700 metrov štvorcových.

Ako jedna z prvých robotických kosačiek na trhu používa Indego senzory a software pre mapovanie záhrady a presné meranie plochy trávnika. Inteligentný navigačný systém „LogiCut“ umožňuje systematické kosenie v paralelných dráhach na základe zhromaždených údajov. Indego M 700 a Indego M+ 700 kosia až o 40 percent rýchlejšie než robotické kosačky pracujúce na náhodnom princípe. Vďaka programu „LogiCut“ kosačky vedia, ktoré oblasti už kosili a ktoré ešte musia byť pokosené. To šetrí energiu a je šetrné k trávniku, pretože náhodné opakované prechádzanie rovnakej oblasti môže viesť k trvalému poškodeniu. Bezuhlíkové motory zvyšujú efektivitu a životnosť kosačky. Vytvárajú menej tepla, čo šetrí energiu. Ďalšou novinkou je, že robotické kosačky sú napájané vymeniteľným 18 V akumulátorom z batériového systému „Power for All“. V prípade potreby môže užívateľ akumulátor sám jednoducho vybrať a vymeniť. Návšteva servisného strediska nie je nutná.

Vysoká pridaná hodnota pre používateľov vďaka presnému meraniu plochy trávnika

Indego M 700 a Indego M+ 700 kosia úplne nezávisle v definovanej oblasti, ktorá je vymedzená ohraničujúcim káblom. Presným meraním veľkosti a tvaru trávnika ponúka Bosch užívateľovi ďalšiu pridanú hodnotu. Indego určuje ideálny cyklus kosenia na základe skutočnej veľkosti trávnika. Počet, dni, čas a doba kosenia sú automaticky stanovené s ohľadom na skutočnú veľkosť trávnika, sekanú plochu, na dobu využitia batérie, potrebné doby nabíjania a prestávky, ktoré je potrebné dodržiavať, napríklad poobedňajší pokoj alebo víkendy. Táto inteligentná funkcia kalendára zbavuje používateľov nutnosti vykonávať ručné programovanie. Pomocou funkcie „SmartMowing“ zohľadňuje Indego M+ 700 také faktory, ako je rast trávy, teplota a zrážky. Vďaka tomu je trávnik vždy optimálne udržiavaný. Do oboch robotických kosačiek je tiež integrovaná funkcia „MultiArea“: Indego M 700 a Indego M+ 700 systematicky v pruhoch kosia oddelené záhradné plochy pomocou druhej dokovacej stanice, napríklad pred a za domom.

Obe kosačky disponujú tiež funkciou kosenia okrajov, ktorú je možné teraz prispôsobiť potrebám užívateľa. Pred kosením trávnika kosia Indego M 700 a Indego M+ 700 pozdĺž vonkajšieho ohraničujúceho kábla a nasledujú ho do zadnej časti dokovacej stanice. Novinkou je, že si užívateľ môže zvoliť, či bude kosiť hranu jedenkrát za celý proces kosenia, pri každom druhom procese alebo vôbec. To poskytuje možnosť úspory energie a času. Pri kosačkách Indego M 700 a Indego M+ 700 Bosch tiež vsádza na umelú inteligenciu (AI): Bosch pri robotických kosačkách používa strojové učenie pre zlepšenie detekcie prekážok na trávniku.

Ešte väčšia flexibilita pomocou hlasového asistenta Amazon Alexa a prepojenej platformy IFTTT

Spustiť, pozastaviť alebo vrátiť kosačku do dokovacej stanice – to všetko je pri prepojenom Indego M+ 700 možné pomocou hlasového ovládania Amazon Alexa. Ďalšiu možnosť pre riadenie robotickej kosačky a prispôsobenie starostlivosti o trávnik vašim vlastným potrebám ponúka prepojená platforma IFTTT na www.ifttt.com: Milovníci záhrady tu môžu prepojiť svoj model Connect s viac než 700 produktmi a službami. Okrem toho sú oba modely Indego prezentované v novom dizajne.

Indego M 700 a Indego M+ 700 budú v predaji od apríla 2020. Všetky ceny sú nezáväzné odporúčané ceny vrátane DPH.

Funkcia „Remote SpotMow“ Indego M+ 700 bude k dispozícii od leta 2020 a bude používateľovi poskytnutá bezdrôtovo. Vďaka tejto funkcii môže robotická kosačka kosiť určité oblasti o rozmeroch 2 x 2, 3 x 3 a teraz tiež 4 x 4 metre, ktoré sú inak pokryté napríklad záhradným nábytkom alebo hracím zariadením, ako sú trampolíny. Užívatelia môžu poslať robotickú kosačku na plochu, ktorá má byť kosená, kliknutím na polohu na mape trávnika svojho smartfónu. Indego M+ 700 potom začína vľavo dole a začne systematicky kosiť trávnik v paralelných pruhoch.

Parametre prístrojovIndego M 700Indego M+ 700
Napätie/kapacita akumulátora18 V lítiovo-iónový „Power for All“/2,5 Ah18 V lítiovo-iónový „Power for All“/2,5 Ah
Odporúčaná veľkosť trávnika≤ 700 m²≤ 700 m²
Motorbezuhlíkovýbezuhlíkový
Voľnobežné otáčky3.200 min-13.200 min-1
Max. stúpanie15° (27 %)15° (27 %)
Šírka strihu19 cm19 cm
Výška strihu30, 40 alebo 50 mm30, 40 alebo 50 mm
Odporúčaná výška kosenej trávnej hmoty3 až 5 mm3 až 5 mm
Doba chodu/doba nabíjania75/60 min75/60 min
Rozmery
dĺžka x šírka x výška
44,5 x 36,4 x 20,2 cm44,5 x 36,4 x 20,2 cm
Garantovaná hladina akustického hluku63 dB (zodpovedá hlasitosti normálnej konverzácie)63 dB (zodpovedá hlasitosti normálnej konverzácie)
Softwarové funkcie– MultiArea
– SpotMow
– Auto kalendár
– Manuálna aktualizácia softwaru
– MultiArea
– SpotMow
Funkcie
Aplikácia „Smart Gardening“
žiadna– SmartMowing
– Remote SpotMow
– Hlasový asistent Amazon Alexa
– Prepojenie s IFTTT
– Spustenie kosačky
– Pauza
– Návrat na základňovú stanicu
– Nastavenie časov kosenia v kalendári
– Hlásenie porúch
– Deaktivácia kosačky
– Zobrazenie prevádzkovej doby
– Zobrazenie celkovej prevádzkovej doby
– Zobrazenie najčastejších otázok
– Zobrazenie telefónneho čísla a e-mailu podpory
– Zobrazenie príslušenstva s prístupom do online obchodu
– Nahrávanie aktualizácií softwaru
Hmotnosť vrátane akumulátora7,1 kg7,2 kg
Rozsah dodávkyDokovacia stanica upevňovaná kľúčom s vnútorným šesťhranom, 2× káblová spojka, Obmedzovací kábel 175 m, 240× fixačný kolíkDokovacia stanica upevňovaná kľúčom s vnútorným šesťhranom, 2× káblová spojka, Obmedzovací kábel 175 m, 240× fixačný kolík
Odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH

Zmeny sú vyhradené.

• 1 099 €
• Druhá dokovacia stanica: 299,99 €
• 1 299 €
• Druhá dokovacia stanica: 299,99 €

Značky: