Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications rozširuje rad hlavných jednotiek určených pre vysoko diskrétny video dohľad o dve nové jednokanálové jednotky, ktoré sú ideálne pre nasadenie do obchodov, bánk alebo kancelárií, kde ponúkajú jednoduchú integráciu. Vybavené sú tiež HDMI výstupom na možné zobrazenie živého videa na verejnom monitore, čo pomáha odradiť prípadných zlodejov .

Hlavná jednotka AXIS FA51 dokáže streamovať video pri plnej snímkovej frekvencii v HDTV rozlíšení 1080p a vďaka technológii Forensic WDR aj v špičkovej obrazovej kvalite i v náročných svetelných podmienkach. Jednotka je vybavená nezávislým výstupom HDMI pre priame pripojenie k dohľadovému monitoru alebo k PVM obrazovke (verejný monitor) na živé zobrazovanie sledovaných verejných priestorov. Živé video ponúka nižšiu odozvu a nie je rizikom pri prípadnom výpadku siete (vďaka externému napájaniu môže fungovať aj offline). Hlavné jednotky navyše disponujú technológiou AXIS Face Detector na rozpoznávanie tvárí v obraze a tým ponúkajú veľmi efektívny proaktívny spôsob znižovania krádeží v obchodoch. Po pripojení k PVM monitoru totiž zvýraznia tváre vo videu z kamery a keďže potencionálni zlodeji vidia, ako ich niekto sleduje, má to na nich zvyčajne dostatočný odstrašujúci účinok.

Nové jednokanálové jednotky AXIS FA51 a FA51-B sú určené pre inštalácie, ktoré vyžadujú vysoko diskrétny dohľad. Možno ich inštalovať pri vchodoch do predajní alebo pri samoobslužných pokladniach a tiež do monitorov, automatov na lístky, alebo bankomatov.

.Druhá novinka, jednotka AXIS FA51-B, je certifikovaný UR barebone komponent určený na integráciu do produktov s certifikáciou UL. Je ideálna pre integráciu napr. do monitorov, automatov na lístky, alebo bankomatov. Predáva sa v balení po 10 kusoch, čo pomáha integrátorom znížiť náklady za balenie aj manipuláciu. Dodáva sa bez krytu a to umožňuje lepšie prúdenie vzduchu okolo komponentu, aj prípadný lepší odvod tepla (chladenie) jednotky.

Kamerovým jednotkám série FA slúži na pripojenie k hlavnej jednotke kábel s dĺžkou 8 metrov, alebo voliteľný kábel s dĺžkou 15 metrov. Miniatúrne snímacie jednotky oddelené od tela kamery sa zmestia do veľmi stiesnených priestorov a môžu ľahko splynúť s okolím, aby na seba zbytočne neupozorňovali. Možno ich preto inštalovať napr. do rámov dverí pri vchodoch do predajne alebo pri samoobslužných pokladniach, čím dokážu významne prispievať k optimalizácii bezpečnostných prostriedkov v predajni.

Jednotky dokážu využívať kompresnú technológiu Axis Zipstream, ktorá výrazne znižuje nároky na šírku pásma a veľkosť dátového úložiska. Na ochranu pred kybernetickými útokmi je tu funkcia Axis Edge Vault, ktorá chráni ID zariadenia a zjednoduší celý proces sieťovej autorizácie zariadení Axis. Hlavná jednotka má jeden konfigurovateľný I/O port, ktorý je možné využiť na pripojenie externého zariadenia, na aktiváciu výstražných svetiel alebo spúšťanie zvukových alarmov, či prehrávanie hlasových správ.

Samostatne predávané senzorové jednotky a hlavné jednotky umožňujú vybrať si na inštaláciu tú najvhodnejšiu kombináciu všetkých komponentov. Ide skutočne o výhodné a modulárne riešenie, pretože zákazníkom ponúka možnosť pokryť rôzne oblasti záujmu mimoriadne diskrétnymi, ba až neviditeľnými kamerami, ako sú senzory AXIS FA1105, AXIS FA1125 alebo aj termálnymi senzormi AXIS FA1080-E a ďalšími miniatúrnymi kopulami zo série AXIS FA. V predaji sú tiež štvorkanálové hlavné jednotky AXIS FA54 Main Unit, ktoré dokážu plniť náročné potreby zákazníkov v oblastiach, kde je potrebný diskrétny videodohľad z viacerých uhlov alebo detailné pokrytie veľkých plôch.

Kľúčové charakteristiky jednotiek FA51:

  • HDTV 1080p pri plnej snímkovej frekvencii
  • Kompatibilné so všetkými senzorovými jednotkami AXIS FA
  • Jednoduchá integrácia s inými zariadeniami
  • 1 konfigurovateľný vstupný/výstupný port
  • HDMI výstup pre verejné monitory

Produkty v rade AXIS FA sú dostupné prostredníctvom predajných kanálov spoločnosti Axis. Nové jednokanálové hlavné jednotky sa predávajú za odporúčanú maloobchodnú cenu 299€ za AXIS FA51 a 2 599€ za balík AXIS FA51-B (balenie po 10 kusoch).


Fotografie, produktové listy a ďalšie zdroje informácií sú k dispozícii na adrese:

https://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=fa_series


Video nájdete na YouTube na týchto adresách:

Hlavná jednotka AXIS FA51

Hlavná jednotka AXIS FA51-B

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.