Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications predstavila novú verziu softvéru AXIS Audio Manager Pro s rozšírenými funkciami na podporu väčších sieťových audiosystémov. Zároveň uvádza dva nové viacúčelové ľahko integrovateľné stropné reproduktory AXIS C1210-E a AXIS C1211-E typu „všetko v jednom“, ktoré možno použiť na proaktívne varovania, vysielanie bezpečnostných pokynov, živých alebo vopred nahraných hlasových správ a tiež na prehrávanie hudby na pozadí.

Sieťové audio riešenia majú celý rad výhod. Firmám alebo inštitúciám napríklad umožňujú efektívne komunikovať so zamestnancami i zákazníkmi (klientmi), odovzdávať im okamžite prirodzenou cestou rôzne informácie alebo vytvárať tú správnu atmosféru pomocou hudby z reproduktorov na pozadí.

Nová verzia aplikácie AXIS Audio Manager Pro

AXIS Audio Manager Pro má nové používateľské rozhranie
vo forme prehliadača a umožňuje manažovať až 5000 IP reproduktorov v 100 zónach.

Správa sieťového audiosystému však môže byť časovo a aj finančne náročná, napríklad z dôvodov častých nečakaných zmien alebo potreby rýchlej reakcie na rôzne situácie. Axis Communications preto uvádza významnú aktualizáciu softvéru AXIS Audio Manager Pro, ktorý bol navrhnutý primárne na správu väčších a pokročilejších IP audio systémov. Nová verzia s jednotným intuitívnym rozhraním a neobmedzenými licenciami prináša rozšírenú funkcionalitu, podporu ešte väčšieho počtu reproduktorov a ich možné rozdelenie do zón.

Audio riešenia Axis sa vyznačujú flexibilným prístupom k návrhu systému, ktorý je možné prispôsobiť potrebám všetkých používateľov. Systém na správu audia je modulárny a preto všetku konfiguráciu môžete vykonávať bez toho, aby ste museli byť fyzicky prítomní v mieste inštalácie, všetko nastavíte vzdialene priamo vo vašom prehliadači. Na rozdiel od analógových systémov je v AXIS Audio Manager Pro možné meniť nastavenia v reálnom čase bez ohľadu na fyzickú inštaláciu a kabeláž zariadení. Softvér je tak ideálnym riešením v prípade potreby náhlych zmien a rýchlych reakcií pri rôznych situáciách, pretože umožňuje upravovať nastavenia nielen jedného zariadenia, ale súčasne aj tisícov ďalších v každej zóne. Nechýba ani možnosť pripraviť si dopredu zvukové súbory na prehrávanie a tie potom zaradiť do frontu, alebo ich prehrať okamžite, kedykoľvek to situácia vyžaduje.

S neobmedzeným počtom poskytovaných licencií si zákazníci môžu byť istí, že bude softvér AXIS Audio Manager Pro vyhovovať ich potrebám tak, ako sa bude rozrastať ich biznis.

A zatiaľ čo aplikácia AXIS Audio Manager Pro slúži na podporu väčších a pokročilejších systémov, naďalej zostáva k dispozícii aj menšia aplikácia AXIS Audio Manager Edge, ktorá je zadarmo štandardnou súčasťou audio zariadení Axis a je určená pre malé až stredné inštalácie.

Stropné IP reproduktory AXIS C1210-E a AXIS C1211-E

Stropné IP reproduktory AXIS C1210-E (veľký) a AXIS C1211-E (malý) ponúkajú flexibilné diskrétne inštalácie do podhľadu a dodávajú sa s integrovaným softvérom na správu zvuku.

Sieťové stropné reproduktory AXIS C1210-E a AXIS C1211-E sú univerzálne a umožňujú inteligentné a jednoduché využitie zvuku. Oba reproduktorové systémy sa líšia len veľkosťou a akustickým tlakom. Je možné ich veľmi ľahko integrovať so softvérom na správu videa (VMS), VoIP telefónmi, analytickými a ďalšími systémami. Ako všetky sieťové audio zariadenia Axis sa aj nové reproduktory pripájajú k štandardným LAN sieťam, pričom používajú jediný kábel pre napájanie aj dátové pripojenie (Power over Ethernet). Reproduktorové systémy vrátane predkonfigurovaného digitálneho signálového procesora (DSP) produkujú čistý hlas a sú vybavené vstavaným mikrofónom umožňujúcim vzdialené testovanie stavu, alebo aj obojsmernú spätnú hlasovú komunikáciu.

Modely AXIS C1210-E (veľký) a AXIS C1211-E (malý) ponúkajú flexibilnú diskrétnu inštaláciu do podhľadu a dodávajú sa so softvérom pre správu zvuku, ktorý podporuje aj manažment používateľov, obsahu, správu zón a plánovanie. Hoci sa oba reproduktory obvykle používajú v interiéri, je možné ich nainštalovať aj v chránených priestoroch napríklad pod odkvapmi budov.

Medzi nové kľúčové vlastnosti AXIS Audio Manager Pro patria:

  • prepracované používateľské rozhranie, teraz vo forme prehliadača
  • podpora väčších systémov s viacerými reproduktormi (až 5000 reproduktorov a 100 zón)
  • podpora serverov SIP s prechodom na systémy PBX
  • vylepšené plánovanie a riadenie hlasitosti

Medzi kľúčové vlastnosti AXIS C1210-E a AXIS C1211-E patria:

  • I/O porty, ktoré umožňujú integráciu s ďalšími systémami a zariadeniami, ako sú PIR senzory, tlačidlá, stroboskopy a ďalšie
  • vstavaná a dobre viditeľná LED pre pridanie vizuálnych informácií o stave,
  • vstup pre externý mikrofón, ktorý umožňuje využitie prídavného mikrofónu v situáciách, keď je rečník ďaleko od publika
  • oba reproduktorové systémy sú certifikované podľa normy IP44
  • zadný box umožňuje bezpečnú inštaláciu a pomáha obmedziť nežiaduci hluk šíriaci sa nad stropom

Sieťové reproduktory a  softvér AXIS Audio manager Pro sú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis.

Značky: