Spoločnosť Axis Communications predstavuje nové prírastky do radu fixných sieťových kamier AXIS P13. Robustné a výkonné modely AXIS P1377 a AXIS P1378 fungujú ako odstrašujúci prostriedky a sú navrhnuté tak, aby na širokých a otvorených priestranstvách zabezpečili video ľudí a objektov vo forenznej kvalite s vysokým rozlíšením.

AXIS P1377 poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu a detailné snímky rýchlo sa pohybujúcich objektov pri snímkovaní až 30 fps pri 5 MPx alebo až 180 fps pri rozlíšení 720p.

Nové kamery sú k dispozícii vo verzii do interiéru i do exteriéru a ponúkajú vynikajúce detaily s rozlíšením 5 MPx alebo 4K. Interiérové modely sieťových kamier AXIS P1377 a AXIS P1378 sú vyrobené 100% bez chlórovaných a brómových spomaľovačov horenia (CFR a BFR), čo predlžuje ich životnosť, zvyšuje výkonnosť a súčasne znižuje dopad na životné prostredie.

Pre monitorovanie širokých a otvorených priestranstiev vo dne v noci

Forenznú kvalitu obrazu za každých okolností zabezpečujú technológie Axis Forensic WDR (pre kvalitné snímky aj v kontrastných záberoch s tmavými a svetlými oblasťami), Axis Lightfinder (pre sýte, realistické farby aj za zhoršených svetelných podmienok) a elektronická stabilizácia obrazu. Nechýba ani korekcia súdkovitého skreslenia alebo funkcie na potlačenie zahmlievania.

Vonkajšie modely sieťových kamier AXIS P1377-LE a AXIS P1378-LE sú ďalej vybavené technológiou Axis OptimizedIR, pri ktorej sa prísvit infračervených LED diód prispôsobuje zoomu kamery a zabezpečuje vynikajúci obraz pri nízkom svetle či pri úplnej tme až do vzdialenosti 80 metrov.

Tieto kamery sa môžu pochváliť najnovším čipom Axis ATRPEC poslednej 7. generácie s vylepšenými funkciami zabezpečenia, ktoré zaručujú integritu a autentickosť firmvéru kamery, vrátane zabezpečeného bootovanie, ktoré bránia spusteniu neautorizovaného firmvéru aj po reštarte kamery. ARTPEC-7 je tiež vybavený systémom detekcie objektov v reálnom čase, čo znamená výkonnejšie analytické nástroje na automatické rozpoznanie. S technológiou Axis Zipstream a podporou kodekov H.264/H.265 možno u nových kamier Axis tiež dramaticky znížiť šírku pásma pri zachovaní rovnako vysokej kvality obrazu.

Kľúčové vlastnosti:

  • Rozlíšenie 5 MPx a 4K
  • Elektronická stabilizácia obrazu
  • Vonkajšie modely s technológiou OptimizedIR
  • Podpísaný firmware a zabezpečené bootovanie
  • Kompresná technológia Zipstream podporujúca H.264 a H.265
  • Modely bez použitia CFR a BFR

Vďaka vymeniteľnému objektívu a podpore motorizovaných i-CS objektívov je možné meniť objektívy tak, aby spĺňali špecifické požiadavky v mieste inštalácie. Tomu napomáha aj funkcia spoločnosti Axis nazvaná Corridor Format, ktorá umožňuje kamere snímať zorné pole s vertikálnou orientáciou, čo je výhodné v prípadoch monitorovania dlhých chodieb alebo vonkajších plotov a podobných obvodových prvkov.

Nové modely AXIS P1377 a AXIS P1378 a AXIS P1377-LE a AXIS P1378-LE budú v predaji prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Značky: