Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Pre pevné sieťové kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E je charakteristické 10× optické priblíženie a automatické zaostrovanie, no najmä funkcia WDR – Dynamic Capture (dynamické snímanie so širokým dynamickým rozsahom kontrastu). Tieto sieťové kamery sú ideálne pre inštalácie video dohľadu, ktoré si vyžadujú pokrytie veľkých vzdialeností pre široký prehľad a pritom súčasne umožňujú zachytiť aj detaily obrazu potrebné pre identifikáciu.

Axis q1775_angle_right_nowatSpoločnosť Axis Communications vylepšuje svoje obľúbené sieťové kamery AXIS Q1755 a AXIS Q1755-E o funkciu Wide Dynamic Range – Dynamic Capture (dynamické snímanie so širokým dynamickým rozsahom kontrastu), ktorá umožňuje dosiahnuť obrazu s vynikajúcou čistotou a ostrosťou. Nové kamery AXIS Q1775 a Q1755-E navyše ponúkajú rozlíšenie HDTV 1080p, vyššiu svetelnú citlivosť, denný a nočný režim snímania a progresívny výstup pre vynikajúcu obrazovú kvalitu dokonca aj u objektov, ktoré sa rýchlo pohybujú. Tieto kamery sú navyše vybavené obojsmerným prenosom zvuku v špičkovej CD kvalite so vzorkovaním 48 kHz, čo umožňuje vysoko kvalitný záznam dokonale vhodný aj pre audio analýzu.

„Vzhľadom na to, že konštrukčné vyhotovenie je zhodné s predchádzajúcimi modelmi AXIS Q1755, je možné nové kamery AXIS Q1775 osadiť ako vylepšenie existujúcej inštalácie video dohľadového systému a doplniť ho tak o najnovšie technológie spoločnosti Axis,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis. „Kamery AXIS Q1775 možno ľahko integrovať do systémov s inými produktmi, napríklad krytmi pre ochranu kamier pred výbuchom alebo riešení na otáčanie a nakláňanie.“

Model AXIS Q1775-E je navrhnutý pre vonkajšie bezpečnostné inštalácie na budovách pre sledovanie vchodov, východov alebo obvodových línií a pre montáž na stĺpiky video dohľad nad parkoviskom alebo všeobecne na bezpečnostné dohľadové účely v mestách. Vďaka technológii spoločnosti Axis s názvom Arctic Temperature Control môžu kamery AXIS Q1775-E, ktoré majú triedy ochranného krytia IP66, IK10 a NEMA 4X, pracovať až do teplôt -40° C.

„Sieťové kamery sú inteligentné zariadenia. Vďaka inteligentnej analýze obrazu môžu operátori využívať video dohľad na analýzu nielen vtedy, keď už k incidentu došlo, ale môžu využiť automatickú detekciu a následne riadiť situáciu vo chvíľach keď incident prebieha,“ povedal Erik Frännlid. „Čím skôr sa operátori o incidente dozvedia, tým viac času majú na vhodnú reakciu. Často incidenty začínajú neobvyklým zvukom. Môže to byť výkrik, výbuch alebo výstrel. Zvuky samozrejme nie sú detekované pomocou analýzy obrazu, ale pomocou audio analýzy. Kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E ponúkajú vysoko kvalitné spracovanie zvuku, ktoré je podkladom pre najrôznejšie aplikácie analyzujúce zvuky vyvíjané partnermi spoločnosti Axis.“

„Kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E ponúkajú detekciu pohybu, aktívny alarm pri neoprávnenej manipulácii, detekciu otrasov a funkciu Gatekeeper (stráženie brány a zameranie na detekované objekty). Ako výstup používajú celý rad individuálne konfigurovateľných video streamov s protokolmi H.264 a Motion JPEG s plnou snímkovou frekvenciou a umožňujú tiež lokálny záznam, čiže voliteľný záznam videa priamo v kamere. Kamery tiež podporujú inteligentný video aplikácie, napríklad počítanie osôb, platformu pre vývoj aplikácií AXIS Camera Application Platform a AXIS Video Hosting System, ako aj otvorené programovacie rozhranie pre integráciu softvéru, vrátane ONVIF.

Sieťové kamery AXIS Q1775 a AXIS Q1775-E sú dostupné prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Značky: