Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Energetickí konzultanti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) navštívia v priebehu januára každé z 8 krajských miest.

Vo veľkých nákupných centrách budú poskytovať bezplatné konzultácie, ako využívať energiu úsporne a znížiť účty za kúrenie, teplú vodu a elektrinu. Roadshow so ŽIŤ ENERGIOU začala 20. januára 2023 v Prešove a končí 29. januára 2023 v Bratislave.

Úspora energie sa týka každého, ale šetrenie nemusí automaticky znamenať znížene komfortu. Je tu príležitosť využiť naše individuálne poradenstvo priamo vo vašom krajskom meste. Častokrát máme rezervy a možnosti, o ktorých ani netušíme. Dôležité je pritom poznať vlastnú spotrebu. Môžete si so sebou priniesť faktúry a vyúčtovania za energiu a naši špecialisti vám pomôžu nájsť konkrétne riešenia, ako využívať energiu úsporne a ušetriť,“ zdôraznil generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Roadshow so ŽIŤ ENERGIOU je súčasťou informačnej kampane #setrimeprenas, ktorá pomôže znížiť spotrebu energie. Odborníci v rámci nej odporúčajú konkrétne kroky, ako sledovať, porovnávať a regulovať spotrebu. Špecialisti na úspory energie sú pripravení zodpovedať otázky, ktoré sa týkajú šetrenia energie nielen v domácnosti, ale aj vo firmách. Ochotne poradia, ako znížiť spotrebu energie s minimálnymi nákladmi, a vysvetlia, od čoho závisí, či sa oplatí investovať do slnečných kolektorov, fotovoltických panelov a tepelných čerpadiel a aké úspory môžete dosiahnuť po výmene okien či obnove domu.

Pre deti budú počas roadshow k dispozícii pútavé súťaže, pri ktorých sa zabavia a zároveň môžu získať aj malú odmenu. S priateľmi či rodinou si môžete zmerať svoje vedomosti pri hraní energetického kvízu a milovníci nových technológií majú šancu vidieť zblízka vodíkové auto. Ak chcete vedieť o šetrení energiami čo najviac, užitočné informácie získate už teraz aj na www.setrimeprenas.sk.

Plán roadshow je vždy v čase od 13.00 do 19.00 h:

20.1.2023 – Prešov, OC Novum
21.1.2023 – Košice, Aupark
22.1.2023 – Banská Bystrica, OC Europa
23.1.2023 – Žilina, OC Max
24.1.2023 – Nitra, OC Promenáda
25.1.2023 – Trenčín, OC Laugaricio
26.1.2023 – Trnava, OC City Arena
29.1.2023 – Bratislava, Aupark

Národný projekt Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku – vytvor.me realizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra. Umožňuje malým a stredným podnikom dostať sa k profesionálnemu poradenstvu, vďaka čomu môžu zvýšiť svoju konkurencieschopnosť a inovačný potenciál. Pomoc je poskytovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu prostredníctvom operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Zdroje: SetrimePreNas

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.