Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Výstava Motocykel predstaví množstvo slovenských výstavných premiér.

BMW uvedie úplne nové modely BMW RnineT Urban G/S a BMW G 310 GS a ďalej BMW G 310 R, R 1200 GS Rally, S 1000 R, S 1000 RR, K 1600 GT, RnineT Racer. K tomu BMW F 800 GS, RnineT a RnineT Scrambler.

Atrakciou bude retro garáž, motocykel BMW R 1200 RT Authority v policajnej úprave alebo moto oblečenie s integrovaným airbagom. Jedná sa o plne autonómnu technológiu s  niekoľkými snímačmi, ktoré aktivujú vzduchový vankúš a ten sa v milisekunde nafúkne a ochráni pred nárazom najdôležitejšie časti tela motocyklistu – krk, hrudník a chrbticu.

BMW R nineT Urban G/S. Legendárna ikona.

Vychutnajte si sebaistý pocit boxer motora vo vzpriamenej a uvoľnenej jazdeckej polohe spolu s najmodernejšími technológiami BMW. Vyberte si z množstva úprav, vďaka ktorým môžete realizovať svoje vlastné nápady.

Odkaz modelu R nineT Urban G/S je jednoznačný: vzdáva hold počiatočnému obdobiu úspešného G/S príbehu značky BMW Motorrad. Stačí jediný pohľad a hneď je jasné, že R nineT Urban G/S zachytáva off-road ducha tohto úžasného obdobia. Odráža spôsob života, keď ľudia vedeli, kam chcú ísť a presne vedeli, akým spôsobom sa tam dostať. V skratke: vaša individualita je rovnako neobmedzená ako vaša radosť z jazdy.

BMW G 310 GS. Vaše každodenné dobrodružstvo.

Buďte spontánni, zahoďte rutinu, spravte si z každodenného života dokonalý zážitok. Každý deň na vás čaká dobrodružstvo priamo pred dverami. Spoľahlivo a bezstarostne vás prevezie mestskou džungľou alebo vás zoberie na lesné cesty a šotoliny. V uvoľnenej a mierne vyvýšenej jazdeckej polohe zvládnete každú výzvu. S modelom G 310 GS nemusia byť dobrodružstvá veľké, aby boli nezabudnuteľné. Dôležité je to, že ich zažívate každý deň.

Je to typické GS. Nezameniteľné. Robustné. Maximálne všestranné. Ľahké a sebaisté. Uvoľnená a bezstarostná jazda je typická pre všetky modely GS. Riadidlá, stupačky a ovládacie prvky sú umiestnené tak, aby boli ľahko dosiahnuteľné pre vysokých aj nízkych jazdcov. Vysoký 80 mm zdvih zadného kolesa a predná vidlica typu upside-down s 19 palcovým predným kolesom zabezpečujú skutočnú radosť z jazdy na každom povrchu.

Jednovalcový motor BMW s dozadu nakloneným valcom a hlavou valca otočenou o 180 stupňov posúva ťažisko motocykla nižšie a je výrazne koncentrované na predné koleso. Vďaka tomu G 310 GS ľahko a precízne zdoláva každú zákrutu. Moderný motor s objemom 313 cm3 zaručuje nízku spotrebu paliva, no perfektnú akceleráciu so silným výkonom 25 kW (34 k) pri 9.500 ot./min..

Značky: