Bojíte sa škodlivých rozšírení? Google ich zo svojho obchodu bude odstraňovať

0

Lepšia reputácia pre Google Chrome.

Internetový obchod Chrome bude po novom vylepšený. Dôslednejšia kontrola toho, čo tam programátori nahrajú, by mala zamedziť rizikovým kódom. Doplnky by nemali maž takú slobodu, ako doteraz.

Používatelia im budú môcť udeľovať oprávnenia vzhľadom na to, čo budú môcť vykonávať na lokálnom počítači a webových stránkach.

Takisto sa bude dať aplikovať súhlas iba pre konkrétnych prípad. Ak doplnku povolíte napríklad použitie mikrofónu, nemusíte mu zároveň udeliť súhlas s neobmedzeným použitím.

Ďalšou nutnosťou bude pripraviť doplnky tak, aby mali zrozumiteľný kód. Google si od toho sľubuje lepšiu kontrolu pri odhaľovaní skrytých funkcií.

Nové podmienky pre nahrávanie rozšírení prehliadača sa uplatnia v Chrome 70 (aktuálna verzia je 69). Budúci rok by mal byť pre Chrome jeden z kľúčových. Meniť sa bude API, ktoré doplnky (a programátori) potrebujú na prístup k funkciám prehliadača.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Google Chrome pre macOS dostane tmavý režim až neskôr

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár