Webová stránka využíva dáta z Google máp. Street View renderuje z Lego kociek.

Ak vás zaujíma, ako by vyzeralo vaše okolie, ak by bolo postavené z Lego kociek, dávame do pozornosti webovú stránku BrickStreetView.com. Jej tvorca sa rozhodol, že Street View pohľad v Google mapách trochu upraví a oživí. Reálne vozidlá a stromy vymenil za tie, ktoré sú vytvorené z Lega a podobným spôsobom „rozkockoval“ celý svet.

Návštevu Lego sveta začínate v New Yorku, avšak rovnako ako v Google mapách, aj v rámci Brick Street View môžete vyhľadávať iné lokality. Následne Lego panáčika chytíte za ruku a umiestníte ho na žiadané miesto. Z izometrického pohľadu sa prepnete do 360-stupňovej panorámy, rovnako ako v Street View. Okolie je však zhotovené z Lega.

Myšlienka projektu je výborná, bohužiaľ samotná realizácia je o niečo horšia. Vo väčšine prípadov totiž nedokážete budovy okolo panáčika rozoznať, pretože sú iba upravenou 2D textúrou. Výnimkou sú niektoré svetoznáme miesta, ako je napr. Eiffelova veža. Takisto je škoda, že po Lego svete sa nemôžete pohybovať pomocou myši alebo klávesových skratiek. Vždy musíte panorámu opustiť, prepnúť sa do 2D zobrazenia a opätovne „vstúpiť“ na ďalšie miesto.

BrickStreetView.com si však minútku vášho času zaslúži.

lego_bratislava

Aj Bratislava je z Lega

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit