Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Britský portál Auto Trader udelil  Lexusu NX 300h titul najlepšieho hybridého automobilu na britskom trhu. Ocenenie bolo udelené ako súčasť ankety 2020 New Car Awards.

Tohtoročného hlasovania sa zúčastnilo viac ako 181-tisíc osôb. Úspech Lexusu dodatočne zdôrazňuje skutočnosť, že model NX 300h získal ocenenie Best Hybrid Car v celkovej klasifikácii hybridných áut, bez rozdelenia na populárne a prémiové autá.

„Nie je žiadnym prekvapením, že Lexus NX 300h získal ocenenie Auto Trader’s Best Hybrid Car. Lexus ostáva synonymom inžinierskej kvality, inteligentných pohonov a luxusných interiérov,” hovorí Erin Baker, riaditeľka portálu  Auto Trader.

Zástupcovia portálu dokonca citujú jedného z majiteľov Lexusu NX 300h. „Je to najkvalitnejšie auto, aké som kedy vlastnil. Nie je v ňom ani švík navyše. Žiadne pískanie, klepotanie a je v ňom krásne vypracovaný každý detail.”

Lexus zbiera ocenenia

Titul Best Hybrid Car udelený modelu NX je ďalším ocenením,  ktoré Lexus získal v tomto roku na britskom trhu.  Ešte predtým bol výrobca z krajiny kvitnúcich sakúr vyhlásený za najlepšiu značku v britskom rebríčku spokojnosti Honest John Satisfaction Index. V tom istom rebríčku získal Lexus aj prvé miesto ako najspoľahlivejšie auto a model  NX bol vyhlásený za najkomfortnejšie vozidlo. A čo viac, japonská značka získala titul najlepšieho výrobcu v ankete  Auto Express 2020 Driver Power Survey. Modely  RX, IS a CT sa stali víťazmi vo svojich kategóriách.

 

Značky: