Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Canon predstavil nový kompaktný inštalač projektor s podporou Wi-Fi XEED WUX500.

Používatelia môžu k projektoru jednoducho pripojiť rad bezdrôtových zariadení a pomocou bezkonkurenčnej obrazovej kvality zvýšiť svoju produktivitu na jednaniach. Vďaka vysokému rozlíšeniu, jasnému a čistému obrazu, je veľmi dobre čitateľný malý text či jemné línie.

Canon XEED WUX500 umožňuje premietať obraz i multimediálny obsah z viacerých zdrojov, a to vďaka podpore bezdrôtového prenosu dát od viacerých používateľov – priameho i prostredníctvom počítačovej siete. Nový model navyše na svoju prevádzku nevyžaduje pripojenie k osobnému počítaču – prezentácia na jednom projektore môže prebiehať priamo z pamäťového zariadenia USB. Jedinečná technológia pre skladanie viacerých obrazov vedľa seba s plynulým prechodom a s podporou korekcie lichobežníkového skreslenia umožňuje premietať s využitím až 9 projektorov v 14 rôznych usporiadaniach. Stačí jednotlivé zariadenia zapojiť do počítačovej siete.

Projektor XEED WUX500 je vďaka konštantnému jasu v celom rozsahu zoomu, mimoriadne nízkej energetickej náročnosti, vylepšenej konektivite, jednoduchej inštalácii, dlhej životnosti a správe, ideálnym riešením pre širokú škálu nasadení. Nový model jde uplatnenie napríklad v oblasti inžinierskych a konštrukčných služieb, pri simulácii a v riadiacich miestnostiach, v konferenčných centrách a zasadacích miestnostiach, v múzeách a v rámci turistických atrakcií i vo vysokoškolskom prostredí.

Súčasťou projektoru XEED WUX500 je technológia LCOS, ktorá prináša vynikajúci jemný obraz a farebný výkon 5 000 lúmenov. Ide navyše o technológiu, ktorá zaisťuje dl životnosť, a napĺňa tak jednu z hlavných požiadaviek trhu s inštalačnými projektormi. Natívne rozlíšenie modelu XEED WUX500 je WUXGA (1 920 x 1 200 pixelov), vďaka ktorému výsledný obraz obsahuje čitateľnejšie texty a jemnejšiu grafiku.

Model XEED WUX500 sa môže pochváliť projekčným objektívom s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu zoomu. Na rozdiel od konkurenčných produktov, pri ktorých môže pri použití najdlhších ohniskových vzdialeností dochádzať k poklesu jasu, projektor XEED WUX500 udržuje konštantný jas i  svetelnosť f/2,8 bez ohľadu na konkrétnu hodnotu zoomu. Vďaka tomu je obraz získaný pri projekcii s využitím maximálnych hodnôt ohniskovej vzdialenosti prakticky rovnako jasný, ako k je premietaný pri širokouhlom nastavení objektíve.

Projektor XEED WUX500 podporuje i nový štandard HDBaseT na prepojenie rôznych multimediálnych zariadení, ktorý umožňuje prenos HD obsahu, zvuku i ovládacích signálov na veľké vzdialenosti pomocou jedného LAN káblu. Tento sieťový kábel môže dosahovať dĺžku 100 metrov, a výrazne tak zvyšuje pohodlie pri budovamultimediálneho prostredia.

Nový projektor využíva LCOS technológiu s jedinečným optickým systémom AISYS (Aspectual Illumination System) od spoločnosti Canon. Model XEED WUX500 sa tak môže pochváliť silnou kombináciou jasu a kontrastu. Základom panelov LCOS tekuté kryštály, vďaka ktorým je vykreslovanie obrazu mimoriadne ostré a neobsahuje žiadne nechcené efekty – dúhu, mriežku ani raster – typické pre tradičné LCD a DLP projektory. Systém AISYS má navyše významný podiel na dosiahnutí maximálneho výkonu pri použití nenáročného zdroja svetla.

Vďaka celkovej spotrebe energie iba 365 W ponúka model XEED WUX500 vysokú účinnosťnajnižšou energetickou náročnosťou na jeden lúmen vo svojej triede. Súčasťou diaľkového ovládača je tiež špeciálne tlačidlo ECO, ktoré umožňuje rýchly prístup k nastaveniam lampy i k ďalším nastaveniam pre úsporu energie. Používatelia popri nízkej spotrebe určite ocenia i dlhú životnosť lampy, ktorá pri použití v režime Eco vydrží bez potreby výmeny až 5 000 hodín. V prípade modelu XEED WUX500 je k dispozícii ako trojročná záruka na lampu, ktopočas tohto obdobia od zadováženia nového projektoru účinne eliminuje náklady spojené s výmenou lampy, tak i trojročná rozšírená záruka so zapožičaním náhradného projektoru už v priebehu nasledujúceho dňa od žiadosti na opravu. Tieto pokročilé záruky výrazne znižujú náklady, ktoré s prevádzkou nového projektoru súvisia.

Projektor XEED WUX500 bude v predaji v priebehu mája 2015.

Značky: