Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Projekt OFFICE ROKA 2020 zavŕšil hľadanie tých najinšpiratívnejších pracovných priestorov roku 2020 neformálnym odovzdaním ocenení. Podujatie v príjemnej spoločenskej atmosfére sa konalo v  priestoroch sídla organizátora súťaže CBRE Slovensko.

Ceny v jednotlivých kategóriách si prevzali zástupcovia spoločností Microsoft (víťaz kategórie Inovatívna kancelária), Effectivity (víťaz kategórie Kancelária ako DNA firmy) a BDO (víťaz kategórie Zdravá kancelária). Absolútnym víťazom sa stala spoločnosť Mobile online.

Titul Absolútny víťaz OFFICE ROKA 2020 z rúk Tomáša Hegedűša, generálneho riaditeľa CBRE Slovensko a generálneho partnera spoločnosti Immocap Martina Marka za víťaznú spoločnosť Mobil online prevzal architekt Štefan Polakovič zo štúdia GutGut. Projekt rekonštrukcie starej Smaltovne v Lučenci na unikátne  priestory pre firmu Mobil online skutočne redefinuje vnímanie pojmu kancelária. Smaltovňa však poskytla priestory aj pre kaviareň alebo coworking, čím projekt rozširuje za hranice objektu do spoločenskej roviny  a na mestotvornú úroveň. V súčasnosti naň napríklad nadväzujú ďalšie prestavby okolitých budov a verejných priestranstiev a dá sa povedať, že aj vďaka Smaltovni sa do tejto časti mesta vracia život. „Sme súčasťou obdobia, počas ktorého pandémia mení spôsob vykonávania práce a očakávania ľudí od pracovného prostredia. Vidíme, ako sa menia úlohy a funkcionality priestorov a ako sú vnímané v širšom kontexte životného prostredia. Našou ambíciou je nielen pomáhať klientom vytvárať takéto priestory pre budúcnosť, ale aj naďalej posúvať celý sektor zviditeľnením toho najlepšieho, čo dokázali na Slovensku vytvoriť finalisti OFFICE ROKA,“ uviedol Tomáš Hegedűš, generálny riaditeľ CBRE Slovensko a dodal: „Sme zvedaví, aké trendy a inovácie budú hrať prím v ďalšom, v poradí už šiestom ročníku OFFICE ROKA.“

Odovzdanie ceny v kategórii Inovatívna kancelária Microsoft Slovakia

Odovzdanie ceny v kategórii Inovatívna kancelária Microsoft Slovakia

V krátkych príhovoroch ocenených bola cítiť neskrývaná radosť a satisfakcia, nakoľko v náročnom roku s mnohými pandemickými reštrikciami sa im podarilo realizovať ojedinelé projekty. Získať prestížne ocenenie OFFICE ROKA je tak zároveň potvrdením toho, že všetko úsilie vložené do vytvorenia optimálnych podmienok pre tvorivú prácu nezostalo nepovšimnuté odbornou i širšou verejnosťou. Napokon, rešpektovaný architekt Štefan Polakovič v ďakovnej reči viackrát spomenul slovenského architektonického „Oscara“, cenu CE.ZA.AR. a zdôraznil, že vytvoriť kvalitné zázemie pre zamestnancov je mimoriadne náročné aj v bežných časoch.

Projekt OFFICE ROKA podporili spoločnosti, ktoré sú na budúcnosť pripravené podporujú spoločnosti: generálny partner – Immocap má v portfóliu niekoľko špičkových kancelárskych projektov a aktuálne buduje prvú anti-COVID administratívnu budovu LAKESIDE PARK 02. Dôraz na aktívnu hygienu prostredia kladú aj hlavní partneri súťaže Bavaris, profesionál na soft facility management a spoločnosť Signify, ktorá je lídrom v oblasti osvetlenia a okrem iného dodáva riešenia pre dezinfekciu vzduchu, povrchov a predmetov pomocou UV-C žiarenia. Hlavným partnerom OFFICE ROKA 2020 je tiež spoločnosť Nespresso, ktorá je známa udržateľnou produkciou kávy od kávovníka až po šálku obľúbeného horúceho nápoja. Medzi tohtoročných partnerov patria aj Froosh, producent smoothie bez konzervačných látok v ekologickom sklenom obale a mediálni partneri denník SME a portál StartitUp.

Viac informácií o súťaži, porotcoch, finalistoch, fotogalériu víťazných priestorov, virtuálne prehliadky ocenených priestorov, ale aj mnoho ďalšieho nájdete na stránke projektu www.officeroka.sk.

Značky: