Na akciu Samsung First Look, ktorá sa uskutočnila pomerne dosť ďaleko od centra Las Vegas v uzavretom klube sme mali zo Slovenska pozvánku z našej redakcie ako jediní.

V úplne naplnenej sále väčšina novinárov očakávala ďalšie evolučné zlepšenie televízorov s technológiou QLED.

89-palcový Samsung Q9S v porovnaní so 4K modelom tej istej uhlopriečky pri zobrazení pôvodne FullHD obrazu

Tak sa aj stalo a Samsung ukázal televízory QLED s rozlíšením 8K, zlepšeným dynamickým rozsahom, lepšou podporou HDR 10. To ale nebolo zlatým klincom tohto programu.

Tým bol televízor The Wall s technológiou, ktorú Samsung nazýva  microLED. Nie je to QLED a už určite nie OLED, je to úplnme nová technológia, o ktorej sa má v detailoch hovoriť na špecializovanej tlačovej konferencii počas výstavy CES. Technológia microLED pritom prináša úplne novú kvalitu obrazu a hlavne dlhodobú životnosť televízora. Ten má byť modulárny, používateľ bude mať možnosť si ho prispôsobovať svojim možnostiam a potrebám. Ako presne to bude fungovať, to sme sa nedozvedeli, ostalo pri konštatovaní, že používateľ si bude môcť stanoviť uhlopriečku televízora jeho meniacim sa potrebám.

A aby toho nebolo málo – Samsung predstavil televízor The Wall s uhlopriečkou 146 palcov a vôbec nepoužíva podsvietenie – každá mikroskopická LED dokáže emitovať svetlo. Konštatujeme, že je to revolučný krok a zdá sa, že Samsung do boja s OLED konkurenciou vytiahol silnejšie zbrane. Áno, boli tu už aj väčšie uhlopriečky ale na to, že je to štart novej technológie to znie sľubne. Tému budeme ďalej podrobne sledovať. Jeho rozlíšenie je 4K, potvrdzujeme, že čierna je tak čierna ako to majú OLED televízory.

Prečítajte si aj:

CES 2018 naživo: 6 dôvodov, prečo by ste mali sledovať TOUCHIT.sk počas nasledujúcich dní (doplnené o Video)

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.