Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový typ chladničky Smart InstaView podporuje webOS a inteligentnú hlasovú službu Alexa od Amazonu.

Ďalšou novinkou z oblasti domácich spotrebičov je nová generácia výkonných bezdrôtových vysávačov CordZero s technológiou AERO SCIENCE.

„Snažíme sa ľuďom po celom svete maximálne uľahčiť a spríjemniť každodenné činnosti. Či už je to pranie, varenie alebo vysávanie,“ hovorí Andrea De Sousa z LG. „Spolupráca so spoločnosťou Amazon nám pomohla vytvoriť chladničku, ktorá varenie aj nakupovanie potravín posunie na novú úroveň,“ dodáva.

Hlasom ovládaná chladnička

Chladnička Door-in-Door s 29-palcovým dotykovým LCD displejom sa vďaka funkcii InstaView a dvojitým poklepaním ľahko premení na okno. Pohľad do chladničky bez otvárania dverí šetrí nielen elektrickú energiu, ale aj uchovávané potraviny. Pomocou Wi-Fi pripojenia a webOS je možné pohodlne kontrolovať zásobu aj nákupy potravín, a to aj vzdialene. Fotoaparát s 2-megapixelovou panoramatickou šošovkou zachytí interiér chladničky z niekoľkých uhlov a pošle ich do telefónu, nech už ste kdekoľvek.

Chytré ovládanie domácnosti je aj vďaka chladničke Smart InstaView o krok jednoduchšie. Inteligentná osobná asistentka Alexa pomáha s hľadaním receptov, ovládaním hudby, kontrolou predpovede počasia, nastavením minútky, objednávaním tovaru na Amazon.com a poradí si aj s ďalšími viac ako 6 000 úlohami. Značky Smart Tag umožňujú označenie uchovávaných potravín aj vyznačenie ich dátumu spotreby. Chladnička tak sama upozorní, akonáhle vybraná potravina dochádza alebo sa blíži k dátumu exspirácie.

„Pre mnoho rodín je kuchyňa jednou z najpoužívanejších miestností v dome, a tiež miestom, kde majú doslova ruky plné práce. K ešte väčšiemu pohodliu im dnes stačí vlastný hlas a Alexa,“ hovorí Mike George, viceprezident pre Amazon Alexa. „Pri spolupráci s inovatívnymi spoločnosťami ako je práve LG, môžeme naplno ukázať, ako významne dokážeme zlepšiť život vylepšením jedného z najdôležitejších spotrebičov v domácnosti.“

Vysávač výkonnejší ako lietadlo

Tyčový vysávač CordZero Handstick novej generácie s chytrým invertorovým motorom má sací výkon až 16-krát silnejší ako motor lietadla*. Vysoko odolný Smart Inverter Motor s desaťročnou zárukou garantuje silný výkon privádzaný priamo do hubice vysávača Power Drive Nozzle. Ťah vírom a precíznejšie vysávanie zaisťuje Axial Turbo Cyclone, filter HEPA 13 si potom poradí so zvíreným okolitým prachom.

Vylepšená ergonomická rukoväť s ľahko nastaviteľnou výškou je vhodná pre rôzne vysoké postavy aj vysávanie horšie dostupných miest, akými sú napríklad vysoké stropy. Dve vyberateľné Li-Ion Dual Power-Park batérie zaistia až 80 minút vysávania, takže nemusíte čakať na nabitie vybitej batérie. K pohodlnému upratovaniu prispieva aj technológia zabraňujúca namotávanie vlasov a zvieracích chlpov na kefu.

Nový model vysávača CordZero Canister s chytrým invertorovým motorom a technológiou Axial Turbo Cyclone má silný ťah aj vďaka 72V Li-Ion PowerPack batérii. Pokročilú technológiu RoboSense 2.0, ktorá automaticky sleduje používateľa bez nutnosti ťahať vysávač za sebou, dopĺňa inteligentná kontrola prekážok. Vysávač je vybavený aj technológiou Power Drive Nozzle a sedemstupňovým filtračným systémom s filtrom HEPA 14 pre zachytenie ultra jemného prachu a alergénov. Ergonomická rukoväť Opti-balanced Handle získala certifikáciu spoločnosti US Ergonomics.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.