Samsung predstavil na veľtrhu CES 2017 nový rad televízorov QLED s modelmi Q9, Q8 a Q7.

Nový rad QLED TV ponúka výrazne lepšie farebné podanie, presné zobrazovanie farebného priestoru DCI-P3, pričom televízory Samsung QLED sú prvýkrát schopné reprodukovať 100 percent farebného objemu. To znamená, že dokážu zobraziť všetky farby pri akejkoľvek úrovni jasu. Najjemnejšie rozdiely sú viditeľné aj pri najvyššom stupni jasu technológie QLED – medzi 1 500 a 2 000 cd/m2.

Farebný objem predstavuje farby, ktoré je možné zobraziť pri rôznych úrovniach jasu. Napríklad farbu listu je v závislosti na jase svetla možné vnímať na škále od žltkasto zelenej až po tyrkysovú. Televízory Samsung QLED dokážu sprostredkovať aj jemné rozdiely vo farbe v závislosti na jase. Na tradičných modeloch s farebným priestorom v 2D je sprostredkovanie tohto druhu farebného detailu ťažké.

Tento prielom bol dosiahnutý použitím nového kovového materiálu Quantum Dot, ktorý televízoru umožňuje reprodukovať výrazne širší rozsah farieb v oveľa väčšom detaile v porovnaní s bežnými televízormi.

Nové „kvantové body“ umožňujú televízorom Samsung QLED zobraziť hlbšiu čiernu a bohaté detaily bez ohľadu na to, ako svetlá alebo tmavá daná scéna je, alebo či sa obsah prehráva v dobre osvetlenej alebo tmavej miestnosti. Televízory Samsung QLED okrem toho dokážu generovať maximálny jas na úrovni 1 500 až 2 000 cd/m2 bez toho, aby to malo vplyv na ich schopnosť podať presné a dokonalé farby. Vďaka technológii kovových zliatin Quantum Dot už nie je jas limitujúcim faktorom farebného podania, ktoré zostáva zachované bez ohľadu na šírku zorného uhla.

K vylepšeniam QLED televízora patrí tiež jediný „neviditeľný“ kábel, prostredníctvom ktorého je možné k televízoru pripojiť všetky periférne zariadenia. Pre dokonalú inštaláciu na stenu môžete využiť nový montážny balík, vďaka ktorému je pripevnenie televízora tesne na stenu otázkou okamihu. Tým, ktorí televízor na stenu pripevňovať nechcú, ponúka Samsung dva nové stojany. Na výber je variant Studio alebo Gravity.

Značky: