Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už 10. – 26. mája sa budú konať dlho očakávané Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré po ôsmich rokoch opäť hostí práve Slovensko. O hokejových fanúšikov sa postará autobusový dopravca Slovak Lines, ktorý sa pripravil v predstihu najmä pri svojej najvyťaženejšej linke Bratislava – letisko Schwechat – Viedeň. Davy nadšencov tohto športu naplnia hlavne autobusy medzi Viedňou, letiskom Schwechat a Bratislavou. Chystáte sa s nimi v čase majstrovstiev pocestovať aj vy? Nenechajte nič na náhodu a prečítajte si, ako dosiahnuť, aby sa lístok ušiel aj vám.

Bratislava a Košice sa načas stanú tými najpríťažlivejšími destináciami pre desaťtisíce fanúšikov športu a ľadového hokeja z celého sveta. Keďže množstvo zápasov sa bude odohrávať v Košiciach, Slovak Lines nezabudol ani na metropolu východu a predáva cez svoju webstránku aj lístky na autobusovú linku Bratislava – Košice.

Nielen hotely, ale aj cesty smerujúce na súboje reprezentantov jednotlivých krajín budú práve v tomto období plnšie ako zvyčajne. Cestovanie a presuny hokejových fanúšikov sa rozhodla uľahčiť aj spoločnosť Slovak Lines. „Na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019 sme sa pripravovali zodpovedne a s výrazným časovým predstihom. Spolu s Medzinárodnou hokejovou federáciou IIHF nielenže zvyšujeme informovanosť fanúšikov, ale aj zdôrazňujeme potrebu včasného zakúpenia cestovných lístkov pre jednotlivé autobusové spoje,“ vysvetľuje Eva Vozárová, hovorkyňa Slovak Lines.

Slovak Lines nasadil zrýchlené spoje

Slovensko v období majstrovstiev môže očakávať hlavne masívny nával fanúšikov z veľkého množstva rôznych krajín sveta. Slovak Lines ich bude prepravovať svojou linkou aj z viedenského letiska Schwechat do Bratislavy.

„Keďže časť šampionátu bude prebiehať v Košiciach, očakávame aj presuny hokejových nadšencov z Bratislavy našimi autobusmi na letisko Schwechat a odtiaľ letecky do Košíc. Dlhodobo komunikujeme aj s letiskom, aby bola informačná podpora cestujúcich na čo najvyššej úrovni,“ približuje situáciu Eva Vozárová.

Najväčší nápor je očakávaný práve na linke Bratislava – letisko Schwechat – Viedeň. Už teraz premáva z Bratislavy na toto letisko 25 autobusových spojov spoločnosti, vrátane 7 zrýchlených. Bude však preprava v období majstrovstiev posilnená? „Počas šampionátu dopravu samozrejme posilníme, a to podľa aktuálnej situácie. Zahraničných cestujúcich však motivujeme k tomu, aby si kupovali lístky s predstihom. Na základe počtu predaných lístkov totiž vieme  pridať vopred posilové autobusy  na konkrétne časy ,“ odpovedá Vozárová.

Nákup cestovných lístkov je veľmi jednoduchý nielen pre domácich, ale aj cudzincov. Najľahšou cestou  v prípade cesty na trase Bratislava – Viedeň je jeho kúpa prostredníctvom mobilnej aplikácie Slovak Lines. Druhou možnosťou je nákup cez webstránku dopravcu, ktorá je pre kupujúcich dostupná až v 4 jazykových mutáciách.

Na stanici vznikol informačný stánok

Okrem diaľkových liniek využijú fanúšikovia aj prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji, ktorú taktiež prevádzkuje dopravca Slovak Lines. Zakúpiť si môžu napríklad denné cestovné lístky, ktoré platia v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Ten zahŕňa popri prímestských autobusoch Slovak Lines aj mestskú hromadnú a železničnú dopravu.

Navyše počas sobôt, nedieľ a sviatkov platí jeden denný cestovný lístok pre dve dospelé osoby a až tri deti do veku 16 rokov. V ponuke sú dva druhy takýchto denných lístkov, a to s platnosťou pre zóny 100+101 (mesto Bratislava), alebo pre celú sieť IDS BK. Ak v jednom dni potrebujete cestovať viac, denný lístok je pravdepodobne najlepšou voľbou.

V čase majstrovstiev je pri pokladniach Autobusovej stanice Nivy v Bratislave umiestnený aj infostánok, ktorý uľahčí orientáciu a poskytne informácie všetkým fanúšikom. Infostánok vznikol vďaka spolupráci s organizáciou Bratislava Tourist Board a prevádzkovaný je denne od 10.00 do 19.00 hod.

Značky: