Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

V portfóliu Lexusu nájdeme mestský crossover UX, stredný model NX a vyše päťmetrový LX. Napriek tomu sa z USA ozývajú hlasy volajúce po väčšom vozidle. Pustí sa Lexus do vývoja ďalšieho SUV-čka?

Nápad vytvoriť Lexus ešte  mohutnejší ako je LX vznikol v Spojených štátoch.  Podľa Karla Sewella, predsedu zväzu predajcov áut značky Lexus a majiteľa siete autosalónov, by japonská značka mohla ponúknuť americkému trhu auto pre sedem osôb.  Za oceánom by bolo takéto vozidlo predovšetkým konkurentom Cadillacu Escalade, ktorého dĺžka sa blíži k 5,7 m.

Spoločné gény s Toyotou Sequoia?

Ako naznačuje portál  Lexus Enthusiast, ak sa automobilka rozhodne vytvoriť ešte väčšie SUV, jeho prirodzenou platformou by bola  Toyota Sequoia. Toto mohutné vozidlo dlhé vyše 5,2 m disponuje motorom V8 s objemom 5,7 l a na americkom trhu je veľmi obľúbené. Využitie konštrukcie Toyoty by nebolo prekvapujúcim krokom, pretože ako model GX, tak aj predchádzajúce generácie Lexusu LX majú spoločné gény s Toyotou Land Cruiser.

Tri Lexusy pre 7 pasažierov

Ani v súčasnosti nechýbajú v ponuke Lexusu veľké modely SUV, dostupné aj s tretím radom sedadiel.  Najväčším z nich je LX a  okrem neho nájdeme aj modely  GX a RX L. Posledný z nich na európskom trhu predstavili nedávno a je jediným Lexusom so siedmimi sedadlami, dostupným v tomto teritóriu.

Na Slovensku je možné kúpiť si Lexus RX aj v 5-miestnom prevedení  – auto s dĺžkou 5 065 mm. Označenie RX L je pre 7-miestnu verziu.

Lexus zaregistroval LQ

Už onedlho môže byť zoznam  modelov SUV značky Lexus o čosi dlhší.  V máji minulého roka si Lexus zaregistroval na americkom patentovom úrade  značku LQ. Analytici predpokladajú, že tento názov dostane nové vlajkové SUV Lexusu, ktoré bude reálnym prevtelením konceptu  LF-1 Limitless. I keď dĺžka auta s určitosťou prekročí 5 metrov, charakteristika bude trochu iná. V interiéri môžeme očakávať luxus na doteraz nevídanej úrovni, počet sedadiel v tomto prípade nebude prioritou.

Značky: