Peeq je podobný službe Vine. 6-sekundové videá však nezdieľate s celým svetom, ale iba s vybranými používateľmi.

Peeq je nová mobilná aplikácia s prvkami sociálnej siete. Jej základom je zdieľanie videa, ktoré je obmedzené dĺžkou 6 sekúnd. Na rozdiel od podobných aplikácií, ako je napr. Vine, vaše videá nebudete zverejňovať verejne. Namiesto toho si ich budete vymieňať s konkrétnymi používateľmi.

Po spustení aplikácie máte k dispozícii tzv. teleskop, ktorý zobrazuje používateľov služby. Tí sú zoradení podľa vzdialenosti od vašej aktuálnej lokality – najbližší používatelia sú zobrazí v popredných pozíciách.

Peeq neumožňuje vybrať si náhodného používateľa, ktorému pošlete video. Používateľa musíte najskôr požiadať o autorizáciu a až následne mu môžete posielať video, prípadne žiadať, aby vám 6-sekundový klip poslal on.

Aplikácia je vďaka tomuto konceptu pomerne unikátna. Na druhej strane je otázne, koľko používateľov bude prehľadávať zoznam ľudí a „spamovať“ ich so žiadosťami o video.

Peeq je dostupný v AppStore a obchode Google Play.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit