Chrome rastie, Windows 7 stráca na sile

2

Prehliadač si aj naďalej upevňuje svoju pozíciu.

Teoretické ohrozenie by mohol znamenať Edge s jadrom Chromium (ten má zatiaľ zhruba 8 %-tný podiel), ktorý sa postupne stáva integrálnou súčasťou Windows.

Podľa servera Netmarketshare prekonal Chrome 70%-tný podiel na trhu. Kým napríklad Windows 10 postupne zlepšuje svoj podiel a dosiahol ho na úrovni 59,93 %, Windows 7 zaznamenáva pokles. Je to prirodzené a neočakávame nárasty, pravdepodobne ani dlhé držanie pozície.

Stavu, kedy je tu postupné klesanie podielu sedmičiek, napomáha aj rozširujúca sa ponuka zariadení s Windows 10. Na to, aby boli údaje porovnateľné a „férové“, by museli byť na trhu stále zariadenia s Windows 7.

Zdroj: Netmarketshare, MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Chrome prinesie prehľadnejšie odstraňovanie off-line údajov

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. ja mam pocit ze to nie je korektne a do poctov Chrome sa zapocitavaju aj ine na jadre Chromium, nehovoriac o predinstalovanych Chrome v kazdom telefone

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>