Čínsky výrobca Chuwi je známy predávaním lacnejších verzií (kópií) osvedčených produktov so slušným spracovaním, ale slabšími parametrami. Model Hi13 si berie príklad z Microsoft Surface Book.

Tento hybrid sme prvýkrát videli na CES, kde nás zaujal vzhľadom a kvalitou spracovania, ale nepoznali sme cenu ani finálne parametre. Teraz už máme presné informácie.

Kým Microsoft Surface Book sa u nás nepredáva (môžete však skúsiť zavolať na zákaznícku podporu lokálneho Microsoftu, niektoré zariadenia sa takýmto spôsobom dajú objednať), Chuwi má u nás lokálneho predajcu a model Hi13 bude zhruba o tisíc dolárov lacnejší ako najlacnejší Surface Book. Cena Hi13 bola stanovená na 369 dolárov.

Chuwi Hi13 ponúka veľmi slušné spracovanie, hliníkové telo, kvalitný 13,5″ displej s rozlíšením 3000 x 2000 pixelov, odpojiteľnú klávesnicu, USB-C konektor, mini HDMI, 4 reproduktory, dvojpásmové Wi-Fi pripojenie, dve kamery a rýchle nabíjanie zabudovanej 10 000 mAh batérie. Tablet tiež podporuje dotykové perá od výrobcu, ako príslušenstvo si môžete prikúpiť pero Chuwi HiPen H3, ale spolupracovať bude aj so starým modelom H1.

Môže však tento hybridný tablet konkurovať Surface Booku? Sotva. Kým najlacnejší Surface Book ponúka procesor Core i5, 8 GB RAM a 128 GB SSD, Chuwi Hi13 má vo výbave len Celeron N3450, 4 GB RAM a 64 GB SSD (ďalších až 128 GB môžete pridať pomocou SD karty). Navyše, niektoré modely Surface Book majú aj diskrétnu grafickú kartu a ponúkajú naozaj solídny výkon pre profesionálov pracujúcich s grafikou. Komponenty v Hi13 predurčujú tento tablet len na „konzumáciu“ obsahu, nie na jeho tvorbu, no stále sa jedná o celkom schopné hybridné zariadenie vhodné na bežnú kancelársku prácu či multimédiá. A hlavne, určite zaujme ľudí, ktorí chcú niečo na štýl Surface Book alebo Surface Pro, ale za podstatne nižšiu cenu.

Zdroj: Liliputing

Prečítajte si aj:

CES: Chuwi Hi 13 je lacný Windows tablet s prémiovým spracovaním