Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Cisco vo svojej platforme na videokonferencie a spoluprácu na diaľku Webex predstavila funkciu prekladu v reálnom čase.

Súčasťou inovácie je aj rozšírenie knižnice jazykov z viac ako 10 na vyše 100, od arménčiny po zuluštinu, vrátane slovenčiny a češtiny. Vďaka novej verzii platformy Webex môžu podniky všetkým svojim zamestnancom umožniť hladkú spoluprácu, čo je predpoklad úspešného fungovania v čase, keď sú pracovníci geograficky rozptýlenejší podstatne viac ako kedysi.

Používatelia si môžu vybrať jazyk podľa svojej preferencie a jednoducho a rýchlo si tak vytvoriť vlastné personalizované nastavenie schôdzok. Vyberať si môžu z najpoužívanejších jazykov, ako sú arabčina, holandčina, francúzština, nemčina, japončina, kórejčina, mandarínska čínština, ruština alebo španielčina, ale aj menej zastúpených jazykov ako sú dánčina, hindčina, malajčina, turečtina alebo vietnamčina, vrátane slovenčiny či češtiny. Používatelia sa teraz môžu plnohodnotnejšie zapojiť do schôdzok vďaka prekladu z angličtiny do viac ako stovky ďalších jazykov. V priebehu roka by mal byť k dispozícii aj obojsmerný preklad. Jazyková personalizácia prekonáva jednu z najväčších prekážok globálneho obchodu – jazykovú bariéru.

Pre podniky to má prínos z hľadiska nákladov i ľudských zdrojov. Môžu sa zamerať na vyhľadávanie najkvalitnejších pracovníkov bez ohľadu na to, kde žijú a aký je ich rodný jazyk. Nedávno vydaná štúdia spoločnosti Metrigy o inteligentných virtuálnych asistentoch zistila, že takmer 24 % respondentov sa zúčastňuje na schôdzkach s ďalšími účastníkmi, pre ktorých nie je angličtina rodný jazyk, pričom viac ako polovica z nich využíva na preklad schôdzok do iného jazyka služby tretích strán (čo v priemere predstavuje náklad 172 dolárov na jednu schôdzku). Prepojenie inteligentných virtuálnych asistentov s funkciou jazykového prekladu výrazne znižuje, ak nie úplne eliminuje také dodatočné náklady.

Technológie AI hrajú nezastupiteľnú úlohu pri zaisťovaní hladkej spolupráce, chytrej hybridnej práce a inteligentných zákazníckych skúseností. Nové funkcie platformy Webex, ktoré sú na nej založené, umožňujú zapojiť širší okruh používateľov a vytvárajú pre nich rovnaké podmienky bez ohľadu na faktory ako sú jazyk alebo miesto. Zavedenie funkcie prekladov v reálnom čase je ďalším krokom k zlepšeniu tímovej komunikácie a spolupráce,“ hovorí Jeetu Patel, viceprezident a generálny riaditeľ pre bezpečnosť a aplikácie spoločnosti Cisco.

Dostupnosť:

  • Funkcia prekladu v reálnom čase je k dispozícii na platforme Webex v skúšobnej prevádzke od marca 2021. Plne dostupná a objednateľná bude v priebehu mája.

Ďalšie zdroje:

Ako funkcia Real-time translation vo Webexe funguje, si môžete pozrieť tu.

Značky: