Táto aktualizácia je už dostupná pre mobilné zariadenia od firmy Apple. Okrem tradičných opráv chýb a vylepšení spolupráce s novými zariadeniami prináša aj nové funkcie pre iPhone a iPad. 

Zaujímavou možnosťou je inštalácia bezplatných aplikácií z Apple obchodu bez toho, aby ste museli zakaždým zadávať heslo. Po tejto možnosti sa už dávnejšie volalo, Apple ju zaviedol práve v tejto aktualizácii. V App Store teraz môžete nastaviť, či sa heslo nikdy nebude požadovať pre bezplatné aplikácie: SettingsiTunes & App Store a potom then Password Settings.

iOS83.Hesla_nowat

 

Viac sa môžete vyhrať s emotikonmi. Nájdete tu emotikony orientované napr. na Apple Watch a pridané sú aj nové zástavky.

iOS83.Emotikony_nowat

 

Aktualizácia iOS 8.3 prináša aj realizáciu hovorov cez Wi-Fi sieť s možnosťou ich prepnutia na mobilnú sieť. Pre Google konto prináša iOS 8.3 dvojfaktorovú autentifikáciu a výrazné vylepšenie bezdrôtovej spolupráce so systémom CarPlay v automobiloch. iOS 8.3 vás uchráni pred spamom na iMessage a tiež pridáva možnosť nadviazať hovor cez Siri.

Zdroj: Gizmodo

 

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.