Prívesok SmartTag pomôže pri hľadaní stratených vecí ale aj  zvierat či rodinných príslušníkov pomocou ich smartfónu. Rovnako môžete nájsť stratený smartfón cez tento prívesok.

Aplikácia SmartThings Find ukáže cestu k prívesku

Aplikácia SmartThings Find ukáže cestu k prívesku

Samsung predstavil praktický prívesok Galaxy SmartTag, ktorý pomáha pri hľadaní stratených vecí. Na našom trhu ho bude možné zakúpiť od 29. januára 2021 v čiernej a v druhej polovici februára v svetlobéžovej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je 34,90 Eur.

Prívesok Samsung Galaxy SmartTag je vhodný pre hľadanie stratených predmetov pomocou mobilného zariadenia, ktoré funguje na princípe Bluetooth spojenia (BLE – Bluetooth Low Energy). Môžete ho pripnúť k predmetom, ktoré najčastejšie strácame – kľúče, peňaženka, kabelka, ale aj veci, ktoré chcete mať pod kontrolou, ako sú bicykel, či kufor. Počas roka 2021 by sa mal objaviť aj prívesok SmartTag+ s podporou technológie UWB.

Farebné verzie príveskov SmartTag

Farebné verzie príveskov SmartTag

Na jednoduché použitie aj s menšími predmetmi ho predurčujú aj kompaktné rozmery 39 × 39 × 9,8 mm. Výhodou Galaxy SmartTag je dosah Bluetooth spojenia až do 120 m, výdrž batérie až niekoľko mesiacov a odolnosť voči prachu a vode (IP53).

Prívesok tiež umožňuje hľadanie strateného smartfónu pomocou hlasitého vyzváňania. Dá sa prepojiť so službou SmartThings Find a dá sa vyhľadať aj v offline režime za pomoci iných zariadení.

Miesto, kde ste nechali označený predmet sa zobrazí na mape

Miesto, kde ste nechali označený predmet sa zobrazí na mape

Galaxy SmartTag využíva funkciu SmartThings Find a je ho teda možné používať len v spojení s mobilnými telefónmi a tabletmi značky Samsung Galaxy s operačným systémom Android 8.0 a vyšším.

Na čo všetko sa dá ešte využiť?

Galaxy SmartTag má široké možnosti využitia. Okrem hľadania zabudnutých kľúčov alebo peňaženky môžete získať prehľad o aktuálnej polohe členov vašej domácnosti (napr. detí, starých ľudí), možnosť zdieľať polohu viacerých zariadení v rámci nastavenej skupiny. Dá sa použiť ako GPS prívesok pre domácich miláčikov, ale aj na hľadanie spárovaného smartfónu po dvojitom stlačení tlačidla na jeho tele. Smartfón vtedy začne vyzváňať.

Taktiež je možné Galaxy SmartTag využiť aj na automatizované ovládanie vašej domácnosti, ak si ho takto naprogramujete. Pri odchode z domu tak naraz dokážete jedným stlačením tlačidla na zariadení vypnúť svetlo, televízor, termostat a pod. A pri návrate ich opätovne pomocou prívesku spustiť.

Ovládanie elektrických spotrebičov cez SmartTag

Ovládanie elektrických spotrebičov cez SmartTag

Stratený prívesok však dokážu rozpoznať aj iné mobilné zariadenia so službou SmartThings Find. Odosielané údaje o polohe sú pritom anonymné – mobilné zariadenie deteguje stratený SmartTag, vyšle informáciu s aktuálnou polohou do cloudu SmartThings a táto sa zobrazí na telefóne človeka, ktorý ho vo svojom telefóne označil ako stratený.

Prívesok je nastavený tak, že po odpojení od spárovaného telefónu po dobu viac ako 30 minút začne vysielať BLE signál, ktorý dokážu detegovať iné zariadenia v okolí. Mobilné zariadenia „skenujú“ svoje okolie pri zapnutom displeji do doby, než sa displej vypne. Pri vypnutom displeji sa frekvencia skenovania zmení na 2 minúty v intervale každé 2 hodiny.

Viac o telefónoch Galaxy S21

Rodina Samsung Galaxy S21: Úplne všetky vlastnosti, ceny a darčeky k predobjednávke u nás (VIDEO TOUCHIT)

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.