Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Heureka je najväčší nákupný poradca a cenový porovnávač na slovenskom a českom internete, stabilne patrí medzi 10 najnavštevovanejších webov na Slovensku. Štatistiky vyhľadávania ovládol v oboch krajinách v roku 2022 iPhone, ktorý sa tak vrátil na 1. miesto po minuloročnej dominancii respirátorov FFP2. Zaujímavé sú však aj rozdiely v spôsobe vyhľadávania medzi Slovákmi a Čechmi.

Kým Slováci preferujú vo vyhľadávaní konkrétne produkty a značky, v prípade Čechov ide skôr o vyhľadávanie kategórií. “Česi v oveľa väčšej miere využívajú Heureku na hľadanie najlepšieho produktu v pomere kvalita/cena, kým Slováci Heureku využívajú na vyhľadávanie najlepšej ceny či dostupnosti konkrétneho produktu. V TOP 20 majú Slováci len 4 produktové kategórie, kým Česi ich majú až 12, naopak Slováci vyhľadávali až 8 konkrétnych produktov a Česi len 5”, hovorí Jan Mayer, výkonný riaditeľ nákupného poradcu Heureka.sk a dodáva, ”napriek tomu sú výsledky vyhľadávania dosť podobné. V TOP 10 ide o 3 rovnaké výrazy a v TOP 20 ich je dokonca 11.”

Čo sa týka značiek výrobcov, Slováci v TOP 20 vyhľadávali 5 značiek a Česi len 3. Spoločnými” značkami sú Lego, Samsung a Xiaomi, Slováci navyše hľadali aj Apple a JBL.

TOP 10 najvyhľadávanejších výrazov roka 2022 na Heureka.sk
1.iPhone
2.Playstation 5
3.Tablet
4.JBL
5.Xiaomi
6.iPad
7.Lego
8.Samsung
9.Airpods
10.Xbox

Zdroj: Heureka.sk

TOP 10 najvyhľadávanejších výrazov roka 2022 na Heureka.cz
1.iPhone
2.Lednice
3.Televize
4.Tablet
5.Lego
6.Notebook
7.Matrace
8.Airpods
9.Pračka
10.Vysavač

Zdroj: Heureka.cz

Značky: