Coolpad, jeden z top 10 popredných čínskych výrobcov smartfónov v Mníchove oficiálne oznámil svoj príchod do západnej Európy, a to vstupom na nemecký a švajčiarsky trh. Po tomto oficiálnom vyhlásení Coolpad pokračuje vo svojom ťažení a po trhoch strednej a východnej Európy začína dobíjať aj západnú Európu.

Vzhľadom na vysoký štandard európskej komunikácie a zvyky tunajších spotrebiteľov Coolpad  predstavil nové logo, moderný a nadčasový dizajn.

Coolpad

Sme dobre oboznámení s európskym trhom, keďže sme boli prítomní v Európe po mnoho rokov ako ODM producent pre veľkých európskych telekomunikačných operátorov. V minulých rokoch sme mali veľa prvenstiev v Číne, keď sme ako prví predstavili dualSIM pohotovostný režim a mali sme prvý LTE smartfón v Číne. Pevne veríme, že naše smartfóny robia váš život cool, vďaka obsahu a spomienkam, ktoré v nich držíte. Plánujeme byť cool a hlavne byť prítomní v Európe ešte dlhú dobu. Coolpad ponúka inovatívny dizajn, vynikajúcu kvalitu a dostupné ceny,” povedal Denny Qiu za Coolpad počas svojho prejavu.Coolpad-5

Christoph Lichtenberg, country manager pre Coolpad v Nemecku a Švajčiarsku, predstavil dva nové modely Coolpad, ktoré budú predávané na všetkých európskych trhoch. Ide o Coolpad Porto S a Coolpad Torino S. “Ak vezmeme v úvahu globálny prieskum spotrebiteľskej skúsenosti, zistíme, že vzhľad telefónu je hlavným kritériom nákupu. Prvý dojem sa počíta! Iba vtedy, ak ste ohromení dizajnom telefónu, sa budete zaoberať tým, čo vlastne ponúkne za funkcie a či sa vám bude hodiť. Ak sa vám nepáči jeho vzhľad, zvyšok je nepodstatný. To je dôvod, prečo pracujeme na tom, aby bol Coolpad skutočne cool už na prvý dotyk! Sľubujeme vám, že prinesieme high-end funkcie ako Qualcomm procesor, LTE či snímač odtlačkov prstov do nižšej alebo strednej triedy. Coolpad začne svoj predaj v Nemecku a Švajčiarsku od februára.

Coolpad-20

Coolpad Porto S ponúkne ostrý HD displej s uhlopriečkou 5” (1280 x 720 pixelov) s 294 ppi. Inovatívna technológia Miravision zlepšuje kvalitu obrazu. Rýchle sťahovanie z internetu zasa zabezpečí podpora 4G LTE, no a nezabudlo sa ani slot na Dual SIM, takže je možné použiť Porto S s dvoma rôznymi SIM kartami, alebo s jednou SIM kartou a jednou microSD kartou.

Aj keď je to stále len smartfón, môžete sa spoľahnúť na sledovanie svojho obľúbeného televízneho programu či uskutočňovanie videohovorov v špičkovej kvalite, pretože Porto S využíva Voice-Over-LTE technológiu.

S iba 7,6 milimetrami hrúbky v “páse” je Porto S jedným z najtenších smartfónov vo svojej cenovej kategórii. Pod jeho jednoduchým exteriérom sa nachádza výkonný štvorjadrový procesor Cotex MediaTek. Porto S tiež ponúka 8-megapixelový zadný fotoaparát s LED bleskom s možnosťou ľahko vytvoriť Full HD (1080p) videá, ktoré je možné prehrať priamo na inteligentnom TV. Na prednej strane telefónu je 2 MPx kamera.

Coolpad-13

Porto S prichádza s operačným systémom Android 5.1 Lollipop. Vďaka silnej 2000 mAh batérii sa môžete spoľahnúť na 8-hodinovú dobu hovoru či pohotovostný čas v 3G sieti viac ako 6 dní. Porto S ponúkne 1 + 8 GB vnútornej pamäte telefónu, a ak to nestačí, až 64 GB microSD karta môže byť zapojená pre ďalšie použitie. Veľkosť telefónu je 143 x 72 x 7,6 mm a novinka váži len 125 gramov. Porto S prichádza v bielej a tmavo-šedej farbe a odporúčaná cena je 129 eur.

Coolpad-15

V prípade modelu Torino S sa v Coolpade inšpirovali prírodou, vďaka čomu vytvorili zakrivený a na dotyk príjemný smartfón. Coolpad Torino S je krásny sklenený smartfón so 4,7-palcovým HD displejom (1280 x 720 pixelov) s hustotou 312 pixelov na palec a zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov na zadnej strane. Rovnako ako Porto S, aj Torino S je dualSIM 4G LTE smartfón, no tentoraz s 2 GB RAM a 16 GB pamäte ROM, ktorú si možno rozšíriť pomocou microSD karty. Torino S poháňa štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 taktovaný na 1,2 GHz. Tento jednou rukou ovládateľný telefón umožňuje používateľovi naprogramovať čítačku odtlačkov až na päť rôznych prstov, ktorým môžete priradiť rôzne funkcie – od odomknutia, cez spustenie aplikácie, rýchle zhotovenie selfie, nahrávanie hovoru až po bezpečné platby. Táto čítačka odtlačkov je pritom tak rýchla, že jej trvá len 0,5 sekundy na odomknutie smartfónu či 0,24 sekundy na zhotovenie fotky. Senzor je navyše spoľahlivý aj keď sú prsty vlhké.

Torino S je tenké 7,9 mm a disponuje diaľkovým infračerveným ovládaním. Zadný fotoaparát ponúka 8 megapixelov, zatiaľ čo predná selfie kamera má 5 MPx. Torino S prichádza s novým Androidom 5.1 Lollipop s nadstavbou cool UI 8.0. Batéria ponúkne kapacitu 1800 mAh. Rozmery telefónu sú 139 x 67,8 x 7,9 mm. Novinka bude k dispozícii v bielej a zlatej (champagne) farbe za 199 eur.

Obe novinky dorazia na slovenský trh ešte v prvej polovici roka 2016

Značky: