Doplnené: K dispozícii je už aj aktualizácia iOS verzie.

Treba si stiahnuť najnovšiu verziu aplikácie.

Digitálny COVID preukaz EÚ už nájdete aj v mobilnej aplikácii Union zdravotná poisťovňa. Podmienkou je, aby ste si nainštalovali najnovšiu verziu aplikácie. Aktualizácia so zabudovaným COVID preukazom EÚ je k dispozícii pre Android a pre iPhone.

Ak ste klientom zdravotnej poistovne Union, postup pre získanie a zobrazenie Digitálneho COVID preukazu EÚ je veľmi jednoduchý:

  • Nainštalujte si aplikáciu z obchodu Google Play alebo App Store. Pokiaľ používate Huawei telefón bez Google služieb, aplikáciu si môžete nainštalovať z obchodu Aurora Store (obchod Aurora Store si môžete stiahnuť TU)
  • Postupujte podľa pokynov a prihláste sa do mobilnej aplikácie Union zdravotná poisťovňa
  • Po prihlásení sa ťuknite na tlačidlo Viac v pravom spodnom rohu
  • V ponuke nájdite položku CovidPass a ťuknite na ňu
  • Automaticky by sa vám mali zobraziť potvrdenia o vašich očkovaniach a to bez nutnosti čokoľvek robiť
  • Po ťuknutí na potvrdenie o očkovaní sa vám zobrazí detailný COVID preukaz EÚ aj s QR kódom
  • V spodnej časti obrazovky s detailnými informáciami sa nachádza položka Zobraziť certifikát – po ťuknutí na ňu sa vám v telefóne otvorí PDF súbor s COVID preukazom EÚ
  • Aplikácia Union vyžaduje k svojmu fungovaniu pripojenie do internetu. Odporúčame preto, aby ste si cez vyššie uvedený postup otvorili COVID preukaz EÚ aj v PDF formáte a uložili si ho do telefónu

Pripomeňme, že k dispozícii je tiež oficiálna štátna aplikácia GreenPass. Tá umožňuje zobraziť QR kód a COVID preukaz EÚ aj v offline režime, priamo cez aplikáciu. O aplikácii GreenPass sme detailne informovali v našom staršom článku, TU.

COVID preukaz EÚ Union

Digitálny COVID preukaz EÚ už nájdete aj v mobilnej aplikácii Union zdravotná poisťovňa. Zdroj: Roman Kadlec / TOUCHIT

Google Play
App Store

Aplikácia Union v obchodoch Google Play a App Store. Aktualizácia s COVID preukazom EÚ je už k dispozícii pre Android a iOS.

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Ako použiť štátnu GreenPass aplikáciu? Krok po kroku, do detailov (Priebežne aktualizované)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit