Winston Tan, manažér regionálneho predaja, vo svojom nezabudnuteľnom štýle šoumena predstavil po prvý raz na Slovensku pasívne regálové reproduktory E-MU XM7, ktoré sú vhodné na použitie so zosilňovačom a digitálnym prevodníkom Sound Blaster X7. Ten je pripojiteľný k PC cez USB rozhranie.

DSCN2277

Na trhu budú existovať dva modely X7. Jeden v čiernej a druhý v bielej farbe. Druhý variant je zo série Limited Edition a má impedanciu len 1 ohm.

DSCN2259

X7-čka bola uvedená už na CESe a ide o revolučné zariadenie k PC audiu. Kvalitou aj tým, čo prináša používateľovi v celkovom ponímaní sa dá prirovnať ako k novej generácii 4K monitorov. Tu dostáva používateľ v prenesenom význame 4K zvuk. Zároveň je to vlastne najpokročilejší audio systém od Creative. Prvý variant bude dostupný za cenu 399 EUR, limitovaná edícia bude o 100 EUR drahšia.

2015-03-31 14.20.04
2015-03-31 14.20.13
2015-03-31 14.20.25

Hlavným komponentom je zvukový procesor SB Axx-1. Celkovo je tu však niekoľko ďalších významných súčastí. Vychádzajú z toto, že k zosilňovaču môžete pripojiť nielen reproduktory ale aj slúchadlá. Použitý je špeciálny čip Texas Instrumens TPA6120A2 v úlohe zosilňovača pre slúchadlá. Na dekódovanie zvuku je použitý Burr-Brown PCM1784DAC prevodník (24-bit/192kHz), ktorý sa radí medzi high-end prevodníky. Na doske sú aj kondenzátory Nichison a možnosť vymeniť štyri osadené zosilňovače za vlastné. Výmena sa vykonáva zo spodnej strany. Otvor, ktorý pripomína kryt na tužkové batérie ukrýva práve dosku plošného spoja s používateľskou výmenou týchto súčastí. Zoznam kompatibilných uvádza výrobca na svojich stránkach. Celý systém má certifikáciu Dolby Digital 5.1.

Možnosti konektivity sú nadštandardné. Popri Bluetooth s možnosťou párovania cez NFC tu je optický vstup aj výstup, USB prepojenie s počítačom a analógový vstupy a výstupy.

Špeciálny softvér

K zosilňovaču nie je dodávaný diaľkový ovládač, to je podľa Winstona „old-school“. Creative totiž dodáva špeciálny softvér SBX ProStudio, ktorým sa dajú ovládať všetky funkcie modelu X7 z PC alebo mobilného zariadenia. Diaľkový ovládač tak nahradí zariadenie, ktoré máte v ruke a je po celý čas s vami – smartfón.

SBX ProStudio podporuje

  • Surround Sound – voliteľne nastaviteľný efekt priestorového zvuku
  • Crystalizer – obnovuje stratené frekvencie z komprimovaných hudobných súborov
  • Bass – Silné a dynamické basy
  • Dialog Plus – zvýrazňuje vysoké tóny na lepšiu reprodukciu dialógov
  • Smart Volume – neutralizuje prechody medzi hlasitosťami rôznych nahrávok

Crystal Voice

  • Accoustic Echo Cancelation – odstránenie ozveny
  • Noise Reductiion – redukcia okolitého ruchu
  • Smart Volume – automatické prispôsobenie citlivosti mikrofónu podľa vzdialenosti od používateľa
  • Voice FX – zábavná funkcia na zmena hlasu. Z používateľa sa môže stať herná postava ale aj osoba opačného pohlavia

Sound Blaster X7 máme v redakcii touchIT. Už čoskoro prinesieme detailný test a fakty o prínose modelu X7.

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.