Viete, aké výzvy riešili firmy minulý rok najčastejšie? Podľa spolumajiteľa známeho podnikového softvéru FLOWii, Patrika Škulavíka, ich zamestnával nedostatočný prehľad aktivít vo firme, dostupnosť firemných dát, neefektivita obchodníkov či nejednotná databáza kontaktov.

Firmy často riešili, ako môžu vylepšiť evidenciu dochádzky, kontrolovať dodržiavanie termínov zákaziek, doklady a účtovníctvo alebo ako zlepšiť starostlivosť o zákazníkov. Mnohé malé a stredné firmy si vďaka digitalizácii a využívaniu CRM a ERP systému polepšili, čím je ich rast dlhodobo stabilnejší.

Podnikatelia si dnes čoraz viac uvedomujú potrebu digitalizácie. Horšie je to podľa Patrika Škulavíka v praxi pri zavádzaní softvérového riešenia. „V mnohých firmách sa ešte stále používajú klasické diáre, tabuľky, či rôzne systémy – jeden na fakturovanie, druhý na účtovanie a tretí na evidenciu úloh, čím si prácu značne komplikujú. Jednak je to pre ľudí časovo neefektívne, keďže ušetrený čas by mohli zamestnanci venovať dôležitým úlohám a jednak to má dopad na firemné financie,“ konštatuje Patrik Škulavík.

Medzi firmami, ktoré zaviedli crm a erp softvér na riadenie podniku a ktoré naopak softvér nemajú, je podľa neho značný rozdiel. Ten, kto dnes nedigitalizuje, sa okráda o čas, peniaze a aj nervy. Malé, stredné a mikro firmy, ktoré sa už rozhodli pre digitalizáciu, si polepšili.

Vďaka CRM môžu firmy pracovať s dátami inak a robiť lepšie rozhodnutia

Ak od tohto roka plánujete vašu firmu digitalizovať, systém FLOWii pre vás môže byť veľkým pomocníkom. CRM a mini ERP sú užitočným nástrojom. „Výhodou FLOWii je, že firmy a ľudia v nich môžu mať všetky dáta o zákazníkoch, zákazkách, financiách, či pracovných úlohách na jednom prehľadnom mieste. Už len iný spôsob práce s dátami môže firme veľmi pomôcť v zásadných rozhodnutiach,“ vysvetľuje Patrik Škulavík.

Bez digitalizácie dnes môžu majitelia a manažéri firiem iba ťažko kontrolovať biznis.
Bez digitalizácie dnes môžu majitelia a manažéri firiem iba ťažko kontrolovať biznis.

FLOWii v súčasnosti využíva zhruba 3000 slovenských a českých firiem, pričom pribúdajú aj maďarské. „Na na našich zákazníkoch máme overené, že digitalizácia im výrazne pomáha v navyšovaní tržieb a zisku. Bez digitalizácie sa podľa neho dá iba ťažko kontrolovať biznis a firma nemôže efektívne napredovať,“ hovorí spolumajiteľ podnikového systému FLOWii. FLOWii sa od čiastkových softvérov na trhu odlišuje tým, že jeho jednotlivé riešenia môžete kombinovať.

S dobrým CRM systémom firma rastie

Podľa spolumajiteľa českej firmy ILUMIX Light, Davida Helebranda, je veľa firiem, ktoré CRM nevenujú pozornosť. „Myslia si, že ho nepotrebujú a začnú to riešiť, až keď už je naozaj neskoro. Každý proces vo firme by mal byť zaznamenaný, aby sme mohli neskôr všetko zanalyzovať,“ hovorí. Tým, že vo firme zaviedli CRM, sa vo firme veľa zmenilo. „CRM systém nám pomáha zaznamenávať obchodné prípady a pri evidencii zákaziek. Zapisujeme si každý detail a zmenu projektu, čím eliminujeme to, že by niekto z našich ľudí na niečo zabudol. Zo zákazky následne vytvoríme novú zálohovú faktúru alebo faktúru a o nič viac sa nemusíme starať. Softvér si sám zachytí prijatú platbu a máme plnú kontrolu nad rozrobenými a dokončenými zákazkami,“ dodáva David Helebrand.

Riešite online fakturáciu, projektový manažment alebo evidenciu dochádzky?

Potrebujete riešiť online fakturáciu po novom alebo online evidenciu dochádzky? Stále je pre vás výzvou projektový manažment alebo tápate pri výbere vhodného CRM pre vašu firmu? Výhodou FLOWii je, že je cenovo dostupné aj pre malé a stredné firmy a ľudia s ním dokážu intuitívne pracovať.

„Naši používatelia dokážu využívať práve tie riešenia, ktoré aktuálne potrebujú pre svoje podnikanie. Ak potrebujú robiť s faktúrami a dokumentmi, aktivujú si iba online fakturáciu. Ak je firma zákazkovo orientovaná, FLOWii využíva na riadenie projektov alebo plánovač úloh pre dodržiavanie dôležitých termínov. Veľa firiem tiež používa modul na evidenciu príjmov a výdavkov, aby mohli efektívnejšie riadiť firemné svoje financie a mali o nich prehľad,“ dodáva Patrik Škulavík.

FLOWii pomáha mnohým firmám v raste. Prejavuje sa to aj tým, že majú všetky dáta o zákazníkoch, zákazkách a financiách aj spolu s dôležitými dokumentmi v jednom systéme. Niektoré činnosti, nad ktorými manažéri a zamestnanci musia každodenne rozmýšľať, dokáže systém automatizovať. FLOWii napríklad dokáže automaticky párovať platby z banky s faktúrami, automaticky delegovať úlohy, posiela pripomienky, obsahuje vzorové úlohy či vzorové zákazky a podobne.

FLOWii môže používať malý živnostník, ale aj etablovaná firma so stovkami zamestnancov. Niektoré firmy začínali pri pár zamestnancoch a dnes ich majú viac ako sto. Bez dobrého systému a zvládnutých procesov by sa im však podľa Patrika Škulavíka rástlo oveľa ťažšie.

Zdroj: FLOWii – flowii.com

Značky:

Komentáre sú uzavreté