Len 31 hodín od štartu crowdfundingovej kampane na portáli Indiegogo sa dvojici mladých podnikateľov Viktorovi Reviliakovi a Jozefovi Žemlovi aj vďaka podpore Telekomu podarilo zozbierať financie potrebné pre štart výroby ich najnovšieho vynálezu – miniatúrnej externej batérie so zabudovaným USB káblom CulCharge PowerBank.

product placement02_nowat

Mladí podnikatelia, ktorí už pred dvomi rokmi zaujali celý svet so svojím mininabíjacím káblom, chceli prostredníctvom kampane zozbierať 60 tisíc dolárov. Prvých 50 tisíc získali vďaka partnerstvu Telekomu. „Sme radi, že aj vďaka podpore Telekomu sa nám podarilo získať potrebné financie len za necelé dva dni. Kampaň na portáli Indiegogo bude pokračovať ešte ďalších 44 dní, takže sme zvedaví, čo prinesie,“ uviedol Viktor Reviliak.

„Obrovský úspech v crowdfundingovej kampani dokazuje, že chalani z CulCharge prinášajú skutočne praktické riešenie pre všetkých, ktorých trápi problém s vybitým telefónom. Práve preto sme sa im rozhodli veriť aj my,“ uviedol Peter Gál, senior manažér Slovak Telekomu zodpovedný za oblasť rozvoja nového podnikania.

Miniatúrna nabíjačka v tvare kľúčov od auta s kapacitou 1000mAh a hmotnosťou 38 gramov bude slúžiť ako záložný zdroj energie, ktorý je nonstop s jeho majiteľom, priamo na jeho kľúčenke. Okrem toho poslúži aj na prenos dát a na nabíjanie mobilu napríklad z počítača. Dizajn externej batérie vznikol v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave.
Viac informácií nájdete na stránke igg.me/at/culcharge2.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.