Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bosch ponúkne profesionálom ešte širšiu škálu aplikácií nad rámec bežných remeselníkov pridaním outdoorového náradia do profesionálneho 18V systému.

Rozšírenie sa začne akumulátorovými nožnicami na živý plot, strunovou kosačkou na trávu, krovinorezom a fukárom lístia Biturbo, s ďalším vybavením, ako je kosačka na trávu Biturbo, ktoré bude nasledovať. To umožní ľuďom, ako sú správcovia pozemkov malých až stredne veľkých budov, zvládnuť všetky svoje úlohy s profesionálnym 18V systémom – od opráv a údržby až po starostlivosť o živé ploty a trávnik – a flexibilne prepínať tam a späť medzi skrutkovačmi, pílami, uhlovými brúskami a outdoorovým náradím. Akumulátorový systém ide dokonca za hranice Bosch, a to vďaka viacerým partnerom vo viac-značkovej aliancii akumulátorov AmpShare. Mnoho značiek, mnoho náradia, jeden systém akumulátorov: šetrí ľuďom čas, miesto a peniaze.

Akumulátorové nožnice na živý plot, strunová kosačka na trávu, krovinorez a fukár lístia boli optimalizované na profesionálne použitie z hľadiska výkonu, efektivity a ergonómie. Dodávajú sa s bezuhlíkovými motormi, ponúkajú vynikajúce vyváženie a vyznačujú sa optimálnym pomerom výkonu a hmotnosti na čo najväčšie uľahčenie práce profesionálov.

GHE 18V-60 Professional nožnice na živý plot

Akumulátorové nožnice na živý plot GHE 18V-60 Professional majú čepeľ s dĺžkou 60 cm, prerežú konáre s priemerom do 20 mm a s 3 000 spm rýchlo zastrihajú vyčnievajúce živé ploty do požadovaného tvaru. Spolu s odporúčanou batériou ProCore18V s 4,0 Ah vážia len 3,5 kg a dajú sa pohodlne ovládať v rôznych polohách uchopenia a práce. Odskúšané a osvedčené funkcie, ako je systém Bosch Anti-Blocking, zaisťujú rýchly a nepretržitý postup práce profesionálnej starostlivosti o živý plot: V prípade, že čepele nestihnú prerezať konár jedným ťahom, mikroelektronika naviguje motor tak, aby reguloval smer rezu nožov spôsobom, ktorým budú nepretržite píliť až kým nedosiahnu úspešný rez. Táto funkcia je jedinečná pre Bosch.

Strunová kosačka na trávu GRT 18V-33 Professional a krovinorez GFR 18V-23 Professional

Akumulátorová strunová kosačka GRT 18V-33 Professional používa cievku so strunou na spoľahlivé a rýchle zastrihávanie zarastených plôch, prerezávanie porastov a buriny. Medzitým čepeľ akumulátorového krovinorezu GFR 18V-23 Professional zvládne krátku prácu aj s drevnatou vegetáciou, ako je malinčie. Vďaka pribalenej strune je možné krovinorez používať aj ako vyžínač, pre ešte väčšiu všestrannosť. Záber kosenia je 33 cm pre vyžínač trávy a 23 cm pre krovinorez. Oba nástroje sú vybavené bezuhlíkovými motormi a konštantnou elektronikou pre výkonné, neprerušované kosenie a ich ergonomický dizajn minimalizuje únavu aj počas dlhých pracovných dní.

GBL 18V-750 Professional Biturbo fukár lístia

Fukár lístia GBL 18V-750 Professional je vybavený technológiou Biturbo pre výnimočný výkon a silu. Spoľahlivo odstraňuje lístie a odpadky spred vchodov, z chodníkov, príjazdových ciest a trávnikov, váži len 3,7 kg (vrátane odporúčanej batérie ProCore 18V s 5,5 Ah) a ľahko sa obsluhuje. Plynulá regulácia rýchlosti ponúka optimálnu kontrolu, aby používatelia mohli dôkladne vyčistiť všetko od suchého lístia na štrku až po mokré lístie na tráve. Fukár lístia je vybavený bezuhlíkovým motorom Biturbo a axiálnym dúchadlom s prietokom až 780 m3 za hodinu pri maximálnej rýchlosti vzduchu tesne pod 200 km/h. Špecifikácie tohto 18V náradia sú porovnateľné so špecifikáciami nájdenými v triede 36 V, avšak náradie skombinované s akumulátorom je pri manipulácii výrazne ľahšie a kompaktnejšie – vďaka čomu je každodenné používanie menej únavné.

Nožnice na živý plot, vyžínač trávy, krovinorez a fukár lístia sú k dispozícii od mája, pričom kosačka na trávu bude nasledovať v záhradkárskej sezóne 2024 a ďalšie nástroje v etapách potom. V rámci ponuky sortimentu Bosch je k dispozícii množstvo rôzneho príslušenstva. Všetky ceny sú odporúčané maloobchodné ceny bez DPH.

Značky: