Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Daniel Kollár sa stal Bankárom roka 2015. Ocenenie si prevzal na odovzdávaní cien Fincentrum&TREND hypotéka roka. O výsledku rozhodlo hlasovanie najvyšších predstaviteľov konkurenčných bánk.

 “Ocenenie ma skutočne potešilo a veľmi si ho vážim. Nakoľko o ňom rozhodlo hlasovanie najvyšších predstaviteľov konkurenčných bánk, je to pre mňa hodnotná spätná väzba a zároveň motivácia naďalej na sebe pracovať.  Ocenenie však nie je len mojou, ale spoločnou zásluhou všetkých, ktorí tvoríme tím ČSOB, za čo kolegom veľmi pekne ďakujem.”

Daniel Kollár je generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva ČSOB Banky od jej právneho osamostatnenia v roku 2008, vrchným riaditeľom dovtedajšej ČSOB Slovensko bol už od roku 2004, riadi aj celú ČSOB Finančnú skupinu. V roku 1997 zakladal na Slovensku ČSOB Leasing a od roku 2000 stál na jeho čele.

V decembri 2012 bol zvolený za viceprezidenta Slovenskej bankovej asociácie. Absolvoval Slovenskú technickú univerzitu a Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

Úspešné aj hypotéky

 ČSOB hypotéka sa umiestnila na 3.mieste. Porota zložená z deviatich  členov hodnotila hypotéky bánk podľa kritérií ako možnosť mimoriadnych splátok, úroková sadzba, poplatky LTV, transparentnosť, obľúbenosť, flexibilita podmienok, administratívna náročnosť či komplexnosť ponuky.

Pozrite si aj rozhovor, ktorý redakcia touchIT realizovala s bankárom roka

Značky: