Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Po mimoriadne úspešnej minuloročnej kampani, kedy používatelia aplikácie Uber mohli darovať jedlo pre ľudí v núdzi, prináša Uber túto možnosť opäť.

Už túto stredu, 18. januára 2017, medzi 14:00 a 19:00 hod. bude môcť každý darovať potraviny tým, ktorí to najviac potrebujú. Stačí si zapnúť aplikáciu Uber, službu nastaviť na Daruj jedlo a objednať vozidlo, ktoré darované potraviny vyzdvihne úplne bezplatne.

Aj tento rok bude môcť každý, kto má po sviatkoch nadbytok trvanlivých potravín alebo chce len nezištne pomôcť, darovať jedlo ľuďom v núdzi. Umožní to druhý ročník služby Daruj jedlo, ktorú Uber aj tento rok pripravil v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska. Kampaň Daruj jedlo zaznamenala minulý rok obrovský úspech. Bratislavčania sa spojili pre dobrú vec a v priebehu niekoľkých hodín vyzbierali 1442 kusov potravín, ktoré spolu vážili 515 kg a dalo sa z nich pripraviť 1110 porcií jedla. „Uber chce týmto spôsobom pomôcť vyzbierať potraviny pre tých, ktorí sú v ťažkej životnej situácii a nemali tak napríklad možnosť cez uplynulé sviatky hodovať. Minulý rok Bratislavčania ukázali, že majú naozaj veľké srdce. Tento rok by sme chceli množstvo vyzbieraných potravín prekonať, preto vítame akúkoľvek, aj malú pomoc,“ hovorí Barbora Polachová, marketingová manažérka Uber pre ČR a SR.

V stredu, 18. januára 2017, v čase od 14:00 do 19:00 hod. si každý, kto bude mať záujem, bude môcť otvoriť aplikáciu Uber, nastaviť službu na Daruj jedlo a zdarma objednať vozidlo, ktoré v rámci Bratislavy do niekoľkých minút vyzdvihne dary a odvezie ich do skladu Potravinovej banky Slovenska. V každom aute bude sedieť dobrovoľník, ktorý bude s prevzatím jedla pomáhať. Všetky vyzbierané dary budú podľa potreby prerozdelené neziskovým organizáciám, ktoré sa starajú o ľudí v núdzi. Zbierka je zameraná na trvanlivé potraviny, ako sú konzervy všetkého druhu (paštéty, ryby, mäsové konzervy), fazuľa, hrach, šošovica, ryža, hladká múka, krúpy, detská krupica, cestoviny, instantné polievky, nátierkové maslo, kryštálový cukor, instantná káva, bylinkové čaje, porciovaný čaj (ovocný), olej, soľ, vegeta a rôzne koreniny, nápoje v obaloch tetrapak (mlieko, džúsy), piškóty a cereálie. Zbierať sa budú aj čistiace a hygienicke potreby – mydlá, saponáty, toaletný papier, či detské plienky.

„Tešíme sa z každej podobnej príležitosti, vďaka ktorej máme možnosť pomôcť tým menej šťastným. Verím, že aj tento rok sa nájdu ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud ľudí v núdzi,“ uviedol Marko Urdzik z Potravinovej banky Slovenska.

Kampaň Daruj jedlo bude paralelne prebiehať už po tretíkrát aj v Prahe.

Značky: