Dell oznámil upgrade svojej 13. generácie serverov PowerEdge pre veľké a stredne veľké firmy.

Vylepšenia v nových serveroch majú optimalizovať výkon pri spracovaní veľkých dát a analytických operáciách v reálnom čase. Lepšia podpora sa týka aj virtualizácie. Aktualizovaná vlajková loď z radu PowerEdge – server R930 sa vďaka svojmu výkonu postarala hneď o tri nové svetové rekordy.

Portfólio Dell PowerEdge sa rozšíri o nové verzie serverov, postavených na technológii Intel Xeon V4. Vlajková loď Dell PowerEdge R930 a rackové servery R830 a FC830, ale aj blade server M830 sú určené pre rýchle nasadenie náročných databázových aplikácií. Ponúkajú škálovateľnú a jednoducho manažovateľnú infraštruktúru. S vyšším výkonom a lepšou ochranou dát sú nové servery schopné zabezpečiť nepretržitý chod kritických aplikácií.

“Vďaka novým procesorom od Intelu je odteraz práca s veľkými dátami v reálnom čase rýchlejšia a pohodlnejšia,” hovorí Ondřej Bačina, Enterprise Brand Manager spoločnosti Dell. “Navyše ich kompaktnosť, flexibilita a jednoduchosť škálovateľnosti našich serverov zabezpečí vysokú efektivitu dátových centier postavených na serveroch PowerEdge aj v budúcnosti.”

Dell PowerEdge R830: Flexibilita a škálovateľnosť veľkých dát

Dell PowerEdge R830 je 4-soketový 2U rackový server určený na nasadenie databázových aplikácií, škálovateľných virtualizácií a VDI prostredí. So štyrmi procesormi Intel Xeon E5-4600 v4 a s maximálne 48 DIMM pamäťovými modulmi je PowerEdge R830 optimálne zariadenie pre menšie a stredne veľké firmy z pohľadu pomeru cena/výkon. Hodí sa aj pre zákazníkov, ktorí využívajú databázy Microsoft SQL alebo Oracle.

Dell PowerEdge R930: Vysoký výkon pre náročné operácie a tri svetové rekordy

Spoločnosť Dell vynovila tiež svoj najvyšší rad 4-soketových rack serverov R930. Nové Dell PowerEdge R930 sú postavené na procesoroch Intel Xeon vo verzii E7-8800 v4 s Run Sure Technology, ktorá umožňuje rýchlo nasadiť a nastaviť náročné databázové aplikácie, jednoducho škálovať a manažovať serverovú infraštruktúru a tiež zabezpečiť nepretržitý chod kritických aplikácií.

S novými procesormi vzrástol výkon o viac než jednu tretinu, čo dokazujú aj benchmarky pre SAP HANA platformy, SAP standard application (SD) a BW advanced mixed load (BW-AWL). Nový PowerEdge R930 tak vytvoril tri nové rekordy vo výkone, ktoré doteraz držali staršie verzie Dell PowerEdge R930.

Aktualizácií sa dočkali aj konvergované riešenia Dell PowerEdge, postavené na architektúre FX a blade servery z radu M. Dell PowerEdge FC830 a M830 sú plnohodnotné výkonné riešenia pre dátové centrá.

Dostupnosť

Nové servery Dell PowerEdge R930 s procesormi Intel Xeon E7-8800 v4, ale aj R830, FC830 a M830 s Intel Xeon E5-4600 v4 budú dostupné v priebehu leta 2016.

Značky: