Zariadenia z novej línie Dell Gaming sú zaujímavou voľbou pre mladých profesionálov, ktorí chcú jedno zariadenie do práce aj na hry.

Ak patríte do kategórie mladých profesionálov, možno ste narazili na jeden problém: je veľmi ťažké vybrať si notebook, ktorý bude mať slušný výkon na hranie hier vo voľnom čase, a zároveň sa nebudete musieť hanbiť otvoriť ho na porade či obchodnom stretnutí. Herné notebooky od Dellu sa zameriavajú na túto cieľovú skupinu.

Notebooky Inspiron 15 7000 Gaming sú poháňané procesormi Core i5 a i7 z generácie Kaby Lake a grafickou kartou Nvidia GTX 1050 Ti so 4 GB RAM. Modely majú v základe 15,6″ 1080p displej, ale typicky pre Dell je možné všetko nakonfigurovať až do 32 GB RAM, 4K IPS displej, 512 GB NVMe SSD či kombináciu SSD a HDD, atď.

Podstatná je v tomto prípade kombinácia výkonu a striedmeho dizajnu. GTX 1050 Ti ponúka dosť výkonu na plynulé hranie hier v 1080p rozlíšení a jednoduchý dizajn s len niekoľkými červenými akcentami nebude dvíhať obočia na pracovisku. S hmotnosťou cca 2,65 kg a hrúbkou len 2,5 cm sa pritom zaraďuje medzi bežné pracovné notebooky.

Cena a dostupnosť pre náš región ešte nie je známa, ale modely Inspiron 15 7000 Gaming začínajú v Británii na cene 899 libier. Náš odhad je cca 999 EUR za základný model s Core i5 a 8 GB RAM.

Línia Alienware ostáva v rámci Dellu zachovaná a je vyhradená pre naozaj výkonné a štýlové herné stroje.

Zdroj: Dell

Prečítajte si aj:

Alienware oslavuje 20. výročie novou generáciou herných notebookov