Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nový rad prepínačov má označenie Séria X.

Ide o smart-manažovateľné 1 GbE a 10 GbE prepínače, ktoré umožňujú kontrolu prenosu dát v reálnom čase a sú optimalizované pre cloudové a sieťové aplikácie. Dell tiež rozšíril rodinu prepínačov Série N o plne manažovateľné 1GbE switche typu layer 2/3 takisto vyvinuté špeciálne pre použitie v menších sieťach.

S novými prepínačmi získajú male firmy technologický náskok veľkých hráčov. Sú totiž postavené na cenovo dostupných inováciách a umožňujú pokročilý manažment sietí, ktorý zvládne aj bežný koncový užívateľ.

“Technologická priepasť medzi malými a veľkými firmami sa vďaka technológiám stále zmenšuje. Z inovácií, ktoré boli dostupné len pre veľké firmy dnes ťažia najmä malé a stredné podniky,” hovorí Ondřej Bačina, Enterprise Solution Marketing Manager Dell.

Prepínače Dell Networking X-Series

1 GbE a 10 GbE prepínače manažovateľné cez webové rozhranie sú špeciálne navrhnuté pre malé firmy. Ich nastavenie a ovládanie nevyžaduje pokročilé IT znalosti. Konfigurácia prebieha krok za krokom s pomocou interaktívneho asistenta.

Dell Networking N1500

Nové 1GbE prepínače radu N sú plne optimalizované pre menšie siete. Pracujú na vrstvách 2/3 a dajú sa ovládať cez bežné CLI (command-line interface) rozhranie. Majú zabudované štandardné 10 GbE SFP+ porty. V štvormodulovej skrini poskytujú až 200 1GbE portov. Prepínače umožňujú vytváranie malých zabezpečených sietí optimalizovaných pre VoIP prenosy a prednostné prideľovanie pásma.

Predĺženie podpory pre bezdrôtové prepínače Dell Networking W-Series

Dell ubezpečil zákazníkov, že bude zabezpečovať technickú podporu pre celú rodinu zariadení série W po celú dobu životnosti zariadení.

Dostupnosť

Prepínače radu X budú dostupné cez partnerov a distribučné siete Dellu od 15 Mája 2015.

Prepínače Dell Networking N1500 budú dostupné od leta 2015.

 

Značky: