Detailná recenzia a video: Urobí Samsung Galaxy S8 dieru do sveta?

27

4. Nekonečný displej a dizajn

Netradičný je prirodzene displej, ktorý zaberá teraz viac ako 83 % prednej plochy telefónu. S týmto pomerom strán sa na výstave MWC prezentoval aj telefón LG G6 a už vtedy sa nám to veľmi páčilo. Pomer 18,5:9 je bližšie ku skutočnému kino formátu (21:9), a preto takto formátované videá vyzerajú na tomto displeji veľmi dobre. Videá nakrútené v televíznom formáte 16:9 si môžete pozerať buď tak, že majú po hranách od displeja asi 8 milimetrové okraje alebo si video natiahnete tak, aby ste využili celú plochu displeja. Tým však prídete o časť obrazu hore a dole. Rozhodnutie je na vás, my sledujeme videá s tým, že využívame plochu naplno a takto to vyzerá naozaj netradične. Ak by ste sledovali video vo formáte 21:9, na Galaxy S8 uvidíte obraz o 36 % väčší ako na Samsung Galaxy S7. Pekný krok, palec hore.

Aby displej využil Samsung v Galaxy S8 naplno, opustil mechanické tlačidlo Home. To zároveň slúžilo ako snímač odtlačku prsta a táto vlastnosť sa tak presunula z prednej strany na zadnú. Tlačidlo Home je tu stále, len funguje trochu inak – je virtuálne. Samsung pripravil displej tak, že jeho spodná časť je citlivá na silu dotyku a to sa využíva na krátke silné potlačenie priestoru s vyhradeným tlačidlom Home. To vás v každej chvíli dostane na domácu obrazovku.

Rovnako virtuálne sú aj tlačidlá Späť a Posledné aplikácie, pričom obe využívajú časť displeja s plochou citlivou na silu prítlaku. Keďže ide o virtuálne tlačidlá, dajú sa prehodiť, čo môže byť výhodné pre ľavákov. Dotykom na virtuálne tlačidlo Home môžete vypnutý telefón Galaxy S8 aj zapnúť, pričom pocítite spätnú väzbu od potlačenia tlačidla. Displej má rozlíšenie Quad HD+ (2960 × 1440 bodov), je to Super AMOLED a považujeme ho na súčasnom trhu za najlepší.

Dizajn bez výstupkov

Ďalej je novinkou aj hladké vyhotovenie celého telefónu. Na rozdiel od minulosti teraz šošovka zadného fotoaparátu vystupuje z telefónu len minimálne (okolo 0,3 mm).

Hore telefón Samsung Galaxy S7 edge, dole Samsung Galaxy S8

Všetky rohy telefónu sú dokonale zakrivené a na rohoch sa tomuto zakriveniu prispôsobil aj displej. To, čo cítite pri otáčaní telefónu v ruke sú mechanické tlačidlá.

Na pravej strane je zapínacie tlačidlo, na ľavej kombinované mechanické tlačidlo na nastavenie hlasitosti/fotografovanie a nové tlačidlo je primárne určené pre funkciu Bixby. Tejto funkcii sa budeme venovať podrobnejšie neskôr v tomto článku.

Na tomto mieste spomeňme, že Bixby sa dá naplno využiť pre angličtinu a kórejčinu, a preto význam tlačidla Bixby nie je až taký dôležitý, aby bolo na to osobitné tlačidlo. Zisťovali sme, ako sa dá zmeniť význam tohto tlačidla a našli sme. Na Google Play je k dispozícii bezplatná aplikácia All in on Gestures, pomocou ktorej si môžete namapovať tlačidlo Bixby podľa vášho želania. Označenie nového Bixby tlačidla je 1082 a my sme si ho vyhradili pre Screenshot, čo je funkcia, ktorá sa na zakrivenom displeji posunom dlane realizuje náročnejšie. Ale vybrať sa dá veľa funkcií.

 

1. strana: Galaxy S8 vs. Galaxy S8+
2. strana: Galaxy S8 všeobecne
3. strana: Čo nájdete v krabici?
4. strana: Nekonečný displej a dizajn
5. strana: Vylepšený multitasking
6. strana: Kamery a ovládací softvér
7. strana: Prihlásenie do telefónu
8. strana: Výdrž na batériu
9. strana: Samsung Connect
10. strana: Bixby
11. strana: Vyhodnotenie

Značky:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

O autorovi

Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií a tiež videoreportáží. Snažím sa byť na každej lepšej tlačovke či už na Slovensku alebo v zahraničí. Mám rád fotografovanie a tiež cestovanie.

27 komentárov

 1. Pingback: FOTO TOUCHIT: Samsung Galaxy S8+ a Red-Light District v Amsterdame. A Bob Dylan ako bonus | TOUCHIT

 2. Pingback: VIDEO TOUCHIT: Ktorý si vybrať? Samsung Galaxy S8 alebo S8+? | TOUCHIT

 3. Pingback: Ako sa darilo telefónom Samsung Galaxy S8 a S8+ v predpredaji? | TOUCHIT

 4. Pingback: Poznáme náklady na výrobu Samsungu Galaxy S8. Je najdrahší na trhu | TOUCHIT

 5. Pingback: Samsung dnes spustil predaj Galaxy S8 a S8+ | TOUCHIT

 6. Pingback: Virtuálne tlačidlo „domov“ na Samsungu Galaxy S8/S8+ sa pohybuje | TOUCHIT

 7. Pingback: Samsung uvádza nové príslušenstvo pre modely Galaxy S8 a S8+ | TOUCHIT

 8. Pingback: Test ochranných puzdier pre smartfóny – najlepšie značky na trhu | TOUCHIT

 9. Pingback: Dohady: Samsung Galaxy Note 8 bude atakovať hranicu 1000 eur, ponúkne duálny fotoaparát | TOUCHIT

 10. Pingback: Fototest: Samsung Galaxy S8 vs. HTC U11 vs. Sony Xperia XZ Premium. V redakcii sme porovnali, ako fotia najnovšie vlajkové lode | TOUCHIT

 11. Pingback: Fototest: Samsung Galaxy S8 vs. HTC U11 vs. Sony Xperia XZ Premium. V redakcii sme porovnali, ako fotia najnovšie vlajkové lode - BlackArch Linux

 12. Pingback: Samsung pripravuje inteligentný reproduktor s asistentom Bixby | TOUCHIT

 13. Pingback: Unikli informácie o Samsung Galaxy S8 Active | TOUCHIT

 14. Pingback: Google sľubuje: Virtuálnu realitu Daydream bude do konca roka podporovať 11 telefónov | TOUCHIT

 15. Pingback: Orange: Najpredávanejšie telefóny v júli 2017 | TOUCHIT

 16. Pingback: Dohady: Čítačky odtlačkov prstov v displeji sa dočkáme od Samsungu až v modeli Galaxy Note 9 | TOUCHIT

 17. Pingback: Veľký fototest vlajkových lodí: BlackBerry KEYone vs. HTC U11 vs. Huawei P10 vs. Honor 9 vs. Samsung Galaxy S8 vs. Sony Xperia XZ Premium. Ktorý smartfón fotí najlepšie? | TOUCHIT

 18. Pingback: Ako na to: Ako predať starý smartfón cez portál vykup-telefonov.sk | TOUCHIT

 19. Hej ujo Macko uško! Ako sa ladí DVB-T na tom Samsungu, keď máš anténu na nohe v kuchyni? Poraď, však ty si na to v Markíze označený ako najsamlepší odporník!

  • Aby som tomu dobre rozumel. Chcete ladit prijimanie dvb-t televizie na mobilnom telefone? V tomto pripade radim digitalny prijem cez stranky ako je voyo.sk a archivy televizii

 20. Pingback: Recenzia Samsung Galaxy S8: Technologicky najvyspelejší telefón so štýlovým dizajnom | TOUCHIT

 21. Pingback: Samsung Galaxy S8 / S8+ kúpite o 100 EUR lacnejšie | TOUCHIT

 22. Dobrý deň. Chcem sa opýtať aký treba dvbt tuner do samsung galaxy s 8+. Mám tuner MyGica. Tento mi šiel ok na telefóne Huawei P7. Ale ten má micro usb. A S8 má usb c konektor. Tak neviem. Ak viete poradiť tak by som poprosil o radu. Vopred ďakujem.
  Moj mail bakosstanislav@azet.sk

 23. Pingback: Do Samsung Galaxy S8+ DUOS vložíte dve SIM karty | TOUCHIT

Pridaj komentár