Disney+ Day prináša nový exkluzívny obsah, ktorý má celosvetovú premiéru 8. septembra.

Disney+ pri príležitosti osláv dňa Disney+ Day zaradil do svojej ponuky nové tituly ako Thor: Láska a hrom od Marvel Studios či Assembled: Ako sa natáčal Thor: Láska a hrom, ale aj špeciál Obi-Wan Kenobi: Jedi sa vracia a hraný film Pinocchio.

Pribudli tiež seriály Autá na cestách, Tierra Incógnita, Svadobná sezóna, nový biografický seriál o živote Mika Tysona, MIKE, koncertný film BTS: Permission to dance na javisku – LA ako aj špeciálna ukážka z pripravovaného Disney+ seriálu Andor z produkcie Lucasfilmu.

Všetky tieto novinky, ale aj ďalší obsah značiek Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star si môžete na Disney+ pozrieť v slovenskej alebo českej lokalizácii. Viaceré kľúčové filmy a seriály v ponuke Disney+ ponúkajú aj slovenský dabing.

Predplatné Disney+ stojí štandardne 7,99 eur mesačne, k dispozícii je tiež ročné predplatné za 79,90 eur. V rámci Disney+ Day akcie však môžete získať prvý mesiac iba za 1,99 eur. Ponuku môžu využiť noví aj vracajúci sa predplatitelia do 20. septembra do 8:59. Ďalšie informácie o službe si môžete prečítať v našom staršom článku TU.

Ďalší septembrový obsah

V priebehu septembra ponúkne Disney+ aj ďalší nový obsah – Andor (seriál, od 21. 9.) prinesie nový pohľad na galaxiu Star Wars. V seriáli Vitajte vo Wrexhame (od 21. 9.) sa Rob McElhenney a Ryan Reynolds učia viesť tretí najstarší profesionálny futbalový klub na svete. Starý chlap (seriál, od 28. 9.) je natočený na motívy rovnomenného románu od Thomasa Perryho a rozpráva príbeh Dana Chasea (Jeff Bridges), ktorý pred desiatkami rokov utiekol zo CIA a odvtedy žije mimo spoločnosti.

Ponuku noviniek zakončí film Hókus Pókus 2 (30. 9.), ktorý je strašidelným pokračovaním kultovej halloweenskej klasiky z roku 1993, v ktorej sa opäť objavujú rozkošne zlomyseľné sestry Sandersonové, aby spôsobili ďalší komediálny chaos.

Detailný popis noviniek, ktoré pribudli pri príležitosti Disney+ Day:

Pinocchio

Obľúbený príbeh o drevenej bábke, ktorá sa vydáva na napínavé dobrodružstvo, aby sa stala skutočným chlapcom, sa vracia na obrazovky v podobe hraného filmu. Réžie prerozprávania známej rozprávky sa zhostil držiteľ ceny Akadémie Robert Zemeckis. V úlohe rezbára Geppetta, ktorý Pinocchia (Benjamim Evan Ainsworth, v slovenskom znení Oliver Boublík) vytvoril a správa sa k nemu, akoby bol jeho skutočným synom, sa predstaví Tom Hanks (Peter Rufús). Vo filme si ďalej zahrali aj Joseph Gordon-Levitt (Tomáš Horváth) v úlohe Jiminy Cricketa, Pinocchiovho sprievodcu a zároveň jeho „svedomia“, Cynthia Erivová (Soňa Norisová) ako Modrá víla a Luke Evans (Martin Madej) ako kočiš – nová postava, ktorá v pôvodnom príbehu chýbala. Soňa Norisová naspievala aj úvodnú pieseň k filmu.

MIKE

Osemdielny seriál MIKE skúma búrlivé vzostupy a pády boxerskej kariéry a osobného života Mika Tysona – od milovaného svetového športovca po vyvrheľa spoločnosti a opäť na vrchol. Seriál si zároveň všíma triedne a rasové rozdiely v USA, slávu a moc médií, mizogýniu, rozdelenie bohatstva, prísľub amerického sna a v konečnom dôsledku našu vlastnú úlohu pri formovaní Mikovho príbehu.

Svadobná sezóna (Wedding Season)

Beznádejný romantik Stefan spoznáva charizmatickú Katie, ktorá je síce zasnúbená so synom bohatého magnáta s nehnuteľnosťami, no aj napriek tomu si počas svadbami nabitého leta spolu začnú divokú aféru. Netrvá dlho a obaja musia utekať pred zákonom, keďže Katie je hlavnou podozrivou v šokujúcom kriminálnom prípade. Dokážu sa pri pokuse o očistenie svojich mien vyhnúť polícii, organizovaným zločincom a komplikovaným pocitom, ktoré voči sebe cítia?

Thor: Láska a hrom

V novom príbehu Thor: Láska a hrom od Marvel Studios sa boh hromu (Chris Hemsworth) vydáva na svoju najťažšiu životnú cestu – cestu sebapoznania. Jeho úsilie však preruší galaktický zabijak známy ako Gorr the God Butcher (Christian Bale), ktorý sa snaží zlikvidovať bohov. Na to, aby dokázal čeliť hrozbe, Thor požiada o pomoc Valkýru (Tessa Thompsonová), Korga (Taika Waititi) a bývalú priateľku Jane Fosterovú (Natalie Portmanová), ktorá, na Thorovo prekvapenie, nevysvetliteľne ovláda jeho magické kladivo Mjolnir. Spoločne sa púšťajú do hrozivého vesmírneho dobrodružstva, aby odhalili tajomstvo pomsty Gorra a zastavili ho skôr, než bude príliš neskoro.

Thor: Láska a hrom sa pripája k ďalším 15 filmom Marvel Cinematic Universe, ktoré sa aktuálne na Disney+ vysielajú vo formáte IMAX Enhanced. Tento formát ponúka rozšírený pomer strán IMAX, ktorý poskytuje až o 26 percent viac obrazu.

Assembled: Ako sa natáčal Thor: Láska a hrom

Poďte spolu s tvorcami a hercami ako Taika Waititi, Chris Hemsworth, Christian Bale, Tessa Thompsonová a Natalie Portmanová odhaliť tajomstvá tvorby filmu Thor: Láska a hrom. V tomto dokumente odhalíte pozadie v poradí už štvrtého filmu o bohovi hromu nielen prostredníctvom detailných rozhovorov s hercami a členmi filmového štábu, ale aj cez pôvodné, doteraz neodvysielané zábery z pľacu a zo zákulisia.

Obi-Wan Kenobi: Jedi sa vracia

Tento špeciál odhaľuje pozadie návratu Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera na obrazovky, ako aj návrat hercov Ewana McGregora a Haydena Christensena k ich ikonickým postavám. Režisérka Deborah Chowová vedie hercov aj filmový štáb, aby vytvorili nových hrdinov aj zloduchov, ktorí žijú bok po boku s novými inkarnáciami obľúbených postáv zo Star Wars. Tvorí tak nový príbeh, ktorý dramaticky prepája filmy celej ságy.

Tierra Incógnita (pôvodný latinsko-americký seriál)

Eric sa vracia do svojho rodného mesta vyriešiť temnú záhadu zmiznutia svojich rodičov spred ôsmich rokov. Spolu so sestrou ho vychovali starí rodičia z matkinej strany, Eric sa však od nich rozhodne utiecť. Namieri si to do strašidelného zábavného parku, ktorý patril jeho rodičom a v ktorom ich videli naposledy živých – do Tierra Incógnita. Spolu so svojimi priateľmi, sestrou a tetou musí Eric postupne prekonať svoje obavy, aby dokázal vyriešiť záhady poschovávané v tomto temnom a neznámom svete.

Autá na cestách

Pixar uvádza nový pôvodný seriál Autá na cestách, vďaka ktorému sa vrátime do sveta Áut. Seriál priblíži zážitky Bleskového McQueena a jeho najlepšieho priateľa Matera na výlete naprieč krajinou. Ich cesta povedie z Chladičových Kúpeľov smerom na východ, kde sa majú stretnúť s Materovou sestrou. Každá jedna zastávka prinesie nové dobrodružstvo a predstaví úžasné pocestné atrakcie aj nové svojrázne postavy.

Dospievanie

Inovatívny, tzv. hybridný dokumentárny seriál Dospievanie, ktorého tvorcami sú Brie Larsonová a spoločnosť Culture House, predstavuje prostredníctvom desiatich podmanivých príbehov výzvy, triumfy a ťažkosti dospievania. V seriáli sa miešajú rôzne žánre filmovej tvorby vrátane rozprávania, experimentov a dokumentaristiky. Každá časť predstavuje príbeh mladého človeka vo veku 18 až 22 rokov. Prostredníctvom emotívnych príbehov prináša seriál divákom širokú škálu skutočných zážitkov, ktoré ponúkajú pútavý pohľad na dospievanie a rozmanité sociálne, rodinné a osobné prekážky, ktorým mladí ľudia čelia na svojej ceste k sebaobjaveniu a prijatiu.

Veľkolepé dobrodružstvá s Bertiem Gregorym

Tvárou novej generácie ambicióznych dobrodruhov a tvorcov prírodopisných filmov je 29-ročný prieskumník National Geographic Bertie Gregory, ktorý berie divákov na úchvatné napínavé cesty do najpozoruhodnejších a najtajnejších kútov našej divokej planéty. Seriál sleduje jeho eskapády a zachytáva výnimočné zábery zvierat vo voľnej prírode.

She-Hulk: Neuveriteľná právnička (nové časti každý štvrtok)

Tento seriál odštartoval už 18. augusta a jeho nová časť pribudne aj dnes. V seriáli She-Hulk: Neuveriteľná právnička od štúdia Marvel sa musí Jennifer Waltersová, právnička zaoberajúca sa súdnymi prípadmi ľudí so superschopnosťami, vysporiadať s komplikovaným životom single ženy po tridsiatke, ktorá je zhodou okolností navyše aj zelená, dvojmetrová a supersilná obryňa.

Zdroj: Disney+

Prečítajte si aj:

V tomto článku sú umiestnené partnerské odkazy. Pokiaľ si Disney+ aktivujete cez náš článok, podporíte tým našu tvorbu.

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit