Dizajnéri s iPadmi majú dôvod na radosť. Adobe údajne chystá pre nich plnohodnotný Photoshop

0

Predstavený bol mal byť na jeseň. 

S príchodom iOS 11 sa stal z iPadov plnohodnotný nástroj, ktorý umožňuje mnohým ľuďom nechať doma svoj počítač a vyraziť pracovať iba s iPadom. Nie všetky aplikácie však ponúkajú v iOS to, čo ponúkajú ich plnohodnotné verzie pre Windows či macOS. Adobe sa to údajne chystá napraviť a už v októbri by mal predstaviť plnohodnotný Photoshop pre majiteľov iPadov. 

V prípade Adobe sa tak jedná o veľkú zmenu stratégie, keďže pre operačný systém iOS doteraz prinášal iba rôzne odľahčené verzie svojich aplikácií. Medzičasom si tak slušný podieľ na trhu vytvorila aj spoločnosť Serif, ktoré stojí za aplikáciami Affinity Photo a Affinity Designer. Najmä druha menovaná aplikácia je plnohodnotnou náhradou za Photoshop aj v systéme macOS.

Spoločnosť Adobe v súčasnej dobe poskytuje pre používateľov Androidu a iOS mnoho aplikácií s rôznym zameraním. Nechýba medzi nimi ani odľahčený Photoshop či rôzne ďalšie nástroje určené na prácu s fotografiami. 

Zdroj: The Verge

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné časopisu TOUCHIT, teraz s užitočnou príručkou
Začíname so smartfónom.Iba za 22,99 €.
Kliknite a zistite viac>>