Dohady: Google zabuduje automatické blokovanie reklám do prehliadača Chrome

1

V mobilnej aj počítačovej verzii.

Portál The Wall Street Journal informuje o plánoch spoločnosti Google zabudovať automatické blokovanie reklám do prehliadača Chrome. Nová funkcia by mala byť dostupná pre počítačovú aj mobilnú verziu obľúbeného prehliadača.

Blokovať zobrazovanie reklamy na internetových stránkach nie je nič zložité. Dnes pre tento účel väčšinou potrebujete plug-in alebo rozšírenie typu AdBlock alebo Adblock Plus. Niektoré prehliadače, napr. Opera, však majú túto funkciu priamo zabudovanú v sebe a podobný krok aktuálne uvažuje aj Google.

Automatické blokovanie reklamy bude aj v prípade prehliadača Chrome voliteľné a funkciu budete môcť zapnúť alebo vypnúť. Taktiež sa dá očakávať, že bude možné zadefinovať výnimky. Z hľadiska používateľského zážitku sa teda nič nezmení v porovnaní s tým, ak používate plug-in tretích strán. Hlavná zmena bude spočívať len v tom, že netreba inštalovať doplnok, ale pôjde o systémovú funkciu.

Zabudované blokovanie reklamy by malo odstrániť vyskakujúce inzeráty, autoprehrávanie reklamných videí, ale aj celostranové reklamy, ktoré sa často zobrazujú predtým, ako sa zobrazí žiadaná webová stránka. Otázkou ostáva, či bude Google blokovať aj vlastné reklamy.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie, hry a konzoly pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa špecializujem na operačné systémy, zaujímavé služby, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006.

Jeden komentár

  1. Pingback: Google Chrome začne automaticky blokovať otravnú reklamu od februára 2018 | TOUCHIT

Pridaj komentár