V mobilnej aj počítačovej verzii.

Portál The Wall Street Journal informuje o plánoch spoločnosti Google zabudovať automatické blokovanie reklám do prehliadača Chrome. Nová funkcia by mala byť dostupná pre počítačovú aj mobilnú verziu obľúbeného prehliadača.

Blokovať zobrazovanie reklamy na internetových stránkach nie je nič zložité. Dnes pre tento účel väčšinou potrebujete plug-in alebo rozšírenie typu AdBlock alebo Adblock Plus. Niektoré prehliadače, napr. Opera, však majú túto funkciu priamo zabudovanú v sebe a podobný krok aktuálne uvažuje aj Google.

Automatické blokovanie reklamy bude aj v prípade prehliadača Chrome voliteľné a funkciu budete môcť zapnúť alebo vypnúť. Taktiež sa dá očakávať, že bude možné zadefinovať výnimky. Z hľadiska používateľského zážitku sa teda nič nezmení v porovnaní s tým, ak používate plug-in tretích strán. Hlavná zmena bude spočívať len v tom, že netreba inštalovať doplnok, ale pôjde o systémovú funkciu.

Zabudované blokovanie reklamy by malo odstrániť vyskakujúce inzeráty, autoprehrávanie reklamných videí, ale aj celostranové reklamy, ktoré sa často zobrazujú predtým, ako sa zobrazí žiadaná webová stránka. Otázkou ostáva, či bude Google blokovať aj vlastné reklamy.

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

6 + 6 užitočných tipov a rozšírení pre Google Chrome

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit