Snímač dúhovky alebo 5,7-palcový Y-OCTA displej.

Samsung Galaxy S8 je pravdepodobnejšie očakávanejší ako jeho predchodcovia. Dôvodom sú najmä problémy s phabletom Note 7 a používatelia logicky očakávajú, ako na ne Samsung zareaguje. Aj preto sa v posledných týždňoch objavilo viacero dohadov, ktoré sľubovali napr. zabudovaný snímač odtlačkov prstov priamo pod displejom.

Najnovšie očakávania sú však striedmejšie a otvorene sa hovorí o tom, že Galaxy S8 bude mať vo výbave niektoré parametre a funkcie, ktoré boli aj v Note 7. Konkrétne sa hovorí o snímači dúhovky, ktorý by však mal byť rýchlejší v porovnaní s Note 7.

Snímač dúhovky ponúkne aj Galaxy S8. Bude rýchlejší

Opäť sa spomína absencia fyzického tlačidla domov, avšak snímač odtlačkov prstov by mal byť podľa portálu Sam Mobile umiestnený na chrbte telefónu. Dôvod je ten, že testovanie senzoru, ktorý je umiestnený priamo v displeji, nedopadlo podľa očakávaní. Snímanie odtlačkov prstov bolo v tomto prípade nepresné.

Galaxy S8 by mal mať aj podobný displej, aký ponúka Note 7. Portál ET News tvrdí, že Samsung použije rovnakú Y-OCTA technológiu displeja a vďaka tomu dokáže vyrobiť tenšie zariadenie a znížiť výrobné náklady. Dotyková plocha je totiž zabudovaná priamo v samotnom paneli a displej teda obsahuje o jednu vrstvu menej. Displej štandardne obsahuje panel, dotykovú plochu a ochranné sklo.

Podľa portálu GSM Arena vyrobí Samsung svoju vlajkovú loď aj v 5,7-palcovej verzii, ktorá bude mať rovnaké parametre displeja ako Note 7 – Super AMOLED panel a QHD rozlíšenie. Oficiálne predstavenie telefónu očakávame na koniec februára, tesne pred výstavou MWC v Barcelone.

Galaxy S8 by mal byť dostupný aj v 5,7-palcovej verzii s rovnakým displejom, aký má Note 7

Zdroj: Inquisitr

Prečítajte si aj:

Dohady: Samsung Galaxy S8 nebude mať 3,5 mm jack ani fyzické tlačidlo Domov

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit