Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najnovší prírastok do série prepínačov GS1900 určených pre malé firmy a organizácie predstavuje pragmatické riešenie pre tých, ktorí požadujú flexibilitu cloudovej platformy Nebula a súčasne PoE napájanie len pre obmedzený počet zariadení.

Napájanie cez Ethernet (PoE) patrí medzi technológie, ktoré človeka proste neprestanú ohromovať. Je neskutočné, že prostredníctvom obyčajných ethernetových káblov je možné bez problémov napájať prístupový bod, IP telefón alebo napríklad bezpečnostnú kameru.

V spoločnosti Zyxel sa snažíme, aby naše prepínače uspokojili nároky čo najširšieho okruhu zákazníkov. Samozrejme nie je v našich silách vyhovieť úplne každému, obvykle sa nám ale darí ponúknuť vhodné riešenie.

Reagujeme na potreby zákazníkov

Vieme veľmi dobre, aké dôležité je reagovať na meniace sa potreby zákazníkov. A práve z toho dôvodu teraz našu obľúbenú produktovú rodinu GS1900 rozširujeme o prepínač GS1915.

Jedná sa o osmiportový model s riešením NebulaFlex pre duálnu správu, čo znamená, že prepínač je možné konfigurovať a spravovať na diaľku pomocou cloudovej platformy Nebula alebo ako samostatné zariadenie prostredníctvom jeho IP adresy. Tým sa model GS1915 odlišuje od prepínača GS1900, ktorý sa spravuje ako samostatné zariadenie prostredníctvom jednoduchého webového rozhrania, a tak predstavuje to, čo označujeme ako „chytrý riadený prepínač“ v jeho najjednoduchšej podobe.

Model GS1915-8 na trh prichádza v dvoch verziách – GS1915-8 bez napájania cez Ethernet a GS1915-8EP s celkovou kapacitou PoE napájania 60 Wattov, čo bohate stačí k napájaniu niekoľkých PoE zariadení napríklad v malých či domácich kanceláriách.

Nový model je jedinečný z dvoch dôvodov. Za prvé je možné ho spravovať pomocou cloudovej platformy Nebula alebo ako samostatné zariadenie, a za druhé jeho napájacia kapacita je v porovnaní s ďalším modelom v sérii menej než polovičná. Pre efektívne využitie napájacej kapacity tento model naviac má inteligentnú automatickú správu napájania, vďaka ktorej pripojené PoE zariadenia používajú iba toľko energie, koľko skutočne potrebujú.

Ideálne riešenie pre malé priestory

Táto presne riadená kapacita napájania 60 W je ideálna, pokiaľ potrebujete napájať len niekoľko málo zariadení, ako napr. bezdrôtový prístupový bod a IP telefón na recepcii alebo v obchode, niekoľko prístupových bodov na menšom pracovisku alebo veľmi jednoduchý systém bezpečnostných kamier. Vďaka kompatibilite s riešením NebulaFlex je možné model GS1915 naviac monitorovať a riadiť na diaľku prostredníctvom cloudu.

Dôvodom uvedenia modelu GS1915 na trh nie je nič iného než rastúci dopyt po prepínači, ktorý ponúka flexibilnú správu a k tomu možnosť napájať dve alebo tri PoE zariadenia. Nižšia kapacita PoE napájania samozrejme znamená nižšie počiatočné náklady, takže zákazníci majú túto skvelú technológiu na dosah bez toho,  aby museli kupovať drahší PoE prepínač, ktorý plne nevyužijú.

A záverom stojí za to ešte dodať, že model GS1915 má rovnako ako väčšina zástupcov série GS1900 kompaktnú realizáciu bez ventilátoru, takže svojim vzhľadom ani prevádzkou nebude nikde a nikoho rušiť.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.