Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Najmenší, najľahší a najkompaktnejší projektor s 20 000 lúmenmi na svete

Epson predstavuje svoju najnovšiu generáciu ultraľahkých 3LCD projektorov s vysokou svietivosťou.

Epson, popredná svetová značka projektorov[1] a jednotka na trhu s profesionálnymi zobrazovacími zariadeniami v regióne EMEA[2], uviedol svoju najnovšiu generáciu kompaktných, účinných a ultraľahkých 3LCD projektorov s vysokou svietivosťou.

Séria PU2200U obsahujúca 3LCD projektory s vysokou svietivosťou je založená na úspechu radu EB-L20000U spoločnosti Epson a zahŕňa najmenšie a najľahšie modely so svietivosťou 20 000 lúmenov na svete (EB-PU2220B / EB-PU2120W), ktoré sú o 70 % menšie a o 50 % ľahšie ako ich predchodca (EBL20000U).

Nový rad ponúka užívateľom značné výhody vrátane výrazne zníženej veľkosti a hmotnosti, jednoduchšiu inštaláciu a nastavenie, zjednodušenú údržbu a skvelú kvalitu obrazu.

Tieto ultraľahké, kompaktné laserové projektory boli navrhnuté na použitie vo veľkých posluchárňach, na živých akciách, koncertoch a v konferenčných miestnostiach, kde poskytujú ohromujúce a pútavé zážitky.

Rad projektorov Epson ponúka nemalé výhody v oblasti ekológie, ako je napríklad oveľa nižšia spotreba energie a významné zníženie požiadaviek na baliaci materiál s nižšou uhlíkovou stopou, pretože sa projektory vďaka nižšej hmotnosti a veľkosti ľahšie skladujú, prepravujú a inštalujú, čo šetrí skladový priestor a náklady na prácu a dopravu.

Nový rad PU2200 obsahuje modely so svietivosťou 13 000 lm, 16 000 lm a 20 000 lm a ponúka rozlíšenie WUXGA s technológiou 4K enhancement, HDR a pokročilé inštalačné prvky. Tento kompaktný a ľahký rad ponúka množstvo funkcií užitočných v prípade prenájmu alebo počas inštalácie, ako je spätná kompatibilita s existujúcimi objektívmi Epson. Projektory sa ľahko integrujú do súčasných infraštruktúr, ponúkajú flexibilitu pri inštalácii a vysokú spoľahlivosť.

Všetky modely v tomto rade majú funkcie umožňujúce jednoduchú inštaláciu, skladanie obrazov a ovládanie a flexibilitu objektívov. Tento rad zahŕňa integrované spracovávanie na skladanie obrazov bez použitia počítača. To znamená, že je možné skombinovať obraz z dvoch podporovaných projektorov a tým zdvojnásobiť jas, bez toho aby ste pri tom potrebovali počítač. Medzi ďalšie vlastnosti patrí funkcia NFC na jednoduchšiu inštaláciu, ktorá umožňuje komunikáciu medzi projektormi a chytrými zariadeniami Android kompatibilnými s NFC, aj keď je projektor vypnutý.

Nové modely sú tiež odolnejšie proti prachu, pretože hermeticky uzavretá optická sústava a jednotka laserového zdroja svetla zabraňujú kontaminácii prachom, čo zabezpečuje dlhšiu životnosť. Optická sústava a modul zdroja svetla majú certifikáciu IP5x[3] a spoločnosť Epson používa vysoko účinný systém kvapalinového chladenia na dosiahnutie ešte vyššej spoľahlivosti.

„Veľmi nás teší, že môžeme predstaviť našu najnovšiu generáciu ultraľahkých a kompaktných projektorov s vysokou svietivosťou,“ hovorí Michal Holovský, Account Manager Professional Displays v spoločnosti Epson Europe CZ & SK. „Som presvedčený, že táto nová zobrazovacia platforma 3LCD sa stane meradlom kvality vo svojom odbore, čo sa týka kvality a flexibility. Nielenže šetrí čas strávený inštaláciou a náklady na dopravu, ale aj znižuje dopad na životné prostredie pre dôležitý a rastúci trhový segment prístrojov s 20 000 lúmenmi.“

„Ako popredný svetový výrobca projektorov sme veľmi pozorne vypočuli našich zákazníkov a sme presvedčení, že tento nový rad projektorov vyhovie záujmu trhu po kompaktnejších, skladnejších, ľahších, spoľahlivých a všestranných zobrazovacích riešeniach s vysokou svietivosťou.“


[1] 2001–2021, 500 lúmenov a viac, okrem bezrámčekových televíznych displejov, Futuresource Consulting – Quarterly Projector Market Insights – Worldwide Analyzer CY21Q

[2] 2020, 6 000 lúmenov a viac, Futuresource Consulting – Quarterly Projector Market Insights – Worldwide Analyzer CY21Q2

[3] Certifikácia IP5X v súlade s normou IEC 60529. Certifikácia IP5X platí pre optickú sústavu a modul zdroja svetla.

Značky: