Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Softvérová sada VeriFone Mobile Money Retail Enablement bude integrovaná s platformou Ericsson Wallet, aby pomohla rozšíriť platobné možnosti, vrátane rozvíjajúcich sa trhov.
  • Zákazníci Ericssonu (banky a operátori) získajú možnosť ponúkať bezkontaktnú komunikáciu (NFC) a služby typu tap-and-pay (bezkontaktné platby prostredníctvom mobilu) priamo v mieste predaja.

Ericsson oznámil partnerstvo s VeriFone Mobile Money, popredným poskytovateľom mobilných platobných POS (Point of sale) riešení. Softvérová sada VeriFone Mobile Money Retail Enablement bude integrovaná s platformou Ericsson Wallet a pomôže rozšíriť platobné možnosti a to aj na rozvíjajúcich sa trhoch. Globálna dohoda umožní zákazníkom Ericssonu poskytovať celý rad služieb založených na bezkontaktnej komunikácii (NFC) a princípe tap-and-pay priamo na pokladničnom termináli.

Chris Jones, výkonný riaditeľ VeriFone Mobile Money hovorí: „Toto partnerstvo umožní zákazníkom Ericssonu získať ekonomické výhody z rastúceho objemu platobných transakcií, prijatia princípu mobilných platieb a zlepší spokojnosť ich zákazníkov. NFC a bezkontaktné platby podporujú platby z mobilných peňaženiek u obchodníkov a rozvíjajú bezhotovostnú ekonomiku.“

Platobné terminály VeriFone sú kompaktné, jednoducho inštalovateľné a pre obchodníka aj zákazníka ľahko použiteľné. Ponúkajú široké možnosti kartových platobných možností, vrátane NFC, mobilných peňaženiek, štandardu EMV a bezkontaktných platieb.

Peter Heuman, viceprezident a šéf divízie M-Commerce v spoločnosti Ericsson dodáva: „Ericsson M-Commerce sa primárne zameriava na vytvorenie mobilnej platobnej flexibility u obyvateľov, ktorí nie sú zvyknutí využívať bankové služby, najmä v rozvíjajúcich sa ekonomikách. Naše partnerstvo s VeriFone Mobile Money podčiarkuje pokračujúce sprístupňovanie týchto technológií a umožní používateľom mobilných služieb získať širšie možností, kde a ako môžu nakupovať.“

Časť portfólia Ericsson M-Commerce, platforma Ericsson Wallet, umožňuje operátorom využiť už existujúce zdroje a ponúkať telekomunikačné služby spolu s finančnými, aby mohli ponúknuť kompletné zákaznícke riešenie pre potreby m-commerce. Riešenie Ericsson M-Commerce pomáha bankám a operátorom uspieť na trhu mobilných platobných služieb vďaka urýchleniu prepojenia medzi ekosystémom m-commerce a finančným svetom.

Značky: