Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ericsson podpísal dohodu o akvizícii telekomunikačnej divízie spoločnosti Sunrise Technology, poskytovateľa IT služieb v oblasti operačných a podporných obchodných systémov (OSS/BSS) pre telekomunikačných operátorov. Sunrise Technology, so sídlom v čínskom Guangzhou, bude aj naďalej pôsobiť ako samostatná entita, bude však obsluhovať zákazníkov z iných sektoroch, než sú telekomunikácie.

Nová obchodná jednotka Ericssonu má bohaté skúsenosti v poskytovaní komplexných IT riešení popredným telekomunikačným operátorom v Číne. Približne tisícka zamestnancov, z ktorých väčšina pracuje práve v Guangzhou, sa pripojí k Ericssonu počas druhého štvrťroka tohto roka. Ide o špecialistov v oblasti IT, systémovej integrácie dobíjacích a fakturačných systémov, riadenia vzťahov so zákazníkmi (CRM), business intelligence (BI), analytických riešení, ako aj v oblasti vývoja aplikácií.

Magnus Mandersson, výkonný viceprezident a šéf divízie Business Unit Global Services v Erisssone, hovorí: „Z pohľadu počtu účastníkov, ktorých je 1,285 miliardy, je Čína je najväčší svetový mobilný trh. Väčšina z tunajších telekomunikačných operátorov je na začiatku cesty transformácie svojho IT a bude čoskoro nahradzovať staršie IT systémy za riešenia novej generácie, ktoré umožnia prísť na trh s modernými ponukami. Akvizícia telekomunikačnej divízie Sunrise Technology nám umožní rýchlo sa posunúť smerom k naplneniu potrieb IT transformácie čínskych operátorov a je v súlade s našou stratégiou stať sa globálnym ICT lídrom.“

Akvizícia Sunrise Technology posilňuje pozíciu Ericssonu v oblasti riešení OSS/BSS, čo je pre švédsku firmu jedna z kľúčových oblastí biznisu. Potvrdzujú to aj hlasy analytikov, ktorí považujú portfólio Ericssonu v oblasti OSS/BSS za vôbec najkomplexnejšie. Je to aj vďaka nedávnym akvizíciám spoločností Telecordia (2012), TeleOSS a Telcocell (2013), GEOSS (2014) a TimelessMIND (2015). Tieto obchody Ericssonu pomohli nájsť si pevné miesto v oblasti OSS/BSS na úplnej špici.

Telekomunikačná divízia Sunrise Technology bude integrovaná do Ericsson Global Services, ktorá zamestnáva 65000 zamestnancov v 180 krajinách sveta. Konzultanti a systémoví integrátori Ericssonu dokončia každý rok viac než 1500 projektov v oblasti poradenstva, systémovej integrácie a vzdelávacích služieb v prostredí viacerých dodávateľov a viacerých technológií.

Značky: