Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Ericsson postaví centrum titulkovacích služieb v americkej Atlante, odkiaľ bude servisovať domáci aj medzinárodný trh
  • Nová titulkovacia služba spĺňa aj najnovšiu legislatívu, ktorá má dohliadať na kvalitu týchto služieb a poskytnúť hladšiu a presnejšiu komunikáciu naprieč širokým programovým spektrom
  • Švédska spoločnosť je najväčším poskytovateľom titulkovacích služieb v Európe, pričom dodáva viac ako 200 tisíc hodín titulkov ročne pre najväčších vysielateľov a operátorov

Ericsson_live captioning_nowat

Spoločnosť Ericsson ohlásila v USA spustenie titulkovacích služieb, ktoré zobrazujú text na televíznych či iných obrazovkách. Technológie tak pomôžu dodatočne informovať alebo tlmočiť hovorené slovo pre sluchovo postihnutých a takisto hlasovo popisovať video pre zrakovo postihnutých. Spoločnosť na americkej pôde buduje centrum, ktoré bude mať tieto služby na starosti. Očakáva sa, že amerických aj medzinárodných klientov začne z Atlanty servisovať už v najbližších týždňoch.

Titulkovacie služby Ericssonu sú postavené na in-house vyvinutej softvérovej platforme, pričom ponúka prvotriedne technológie rozoznávania hovoreného slova. Umožňuje to v reálnom čase poskytovať služby pre klientov, zároveň aj maximalizuje možnosť ďalšieho použitia titulkov aj po tom, ako už boli odvysielané. Záznamy môžu byť archivované a kedykoľvek dohľadateľné v rôznych súvislostiach. Platformu v Európe momentálne využívajú veľké televízne spoločnosti ako napríklad BBC alebo Sky.

Platforma Ericssonu, ktorá podporuje titulkovanie vo viacerých jazykoch zažila svoju premiéru na International Broadcasting Convention v roku 2014 a je kľúčovou súčasťou vysielacích a mediálnych služieb Ericssonu. Ericsson plánuje spustiť aj služby, ktoré opisujú video pre zrakovo postihnutých a prekladajú ho do hovorenej reči. Táto služba bude pilotne uvedená v USA ešte v tomto roku.

Ericsson je najväčším dodávateľom titulkovacích služieb v Európe, túto službu už poskytuje 30 rokov. Každoročne dodá 200 tisíc hodín titulkov, z toho 80 tisíc hodín je titulkovanie naživo. Zároveň je najväčším dodávateľom audio služieb popisujúcich video a znakový jazyk.

Značky: