Bezpečnostná spoločnosť ESET vydá na tohtoročnom Mobile World kongrese (MWC) v španielskej Barcelone svoje najnovšie bezpečnostné riešenie určené pre zariadenia zapojené do internetu vecí. Zároveň zverejní svoj výskum o bezpečnostných dôsledkov takzvaných smart homes, teda domov alebo bytov vybavených zariadeniami pripojenými do internetu vecí. Tohtoročný kongres bude prebiehať od 26. februára do 1. marca.

ESET nájdete na MWC v hale číslo 7, stánku 7H41 a bude súčasťou Internet of Things tour. Bezpečnostní odborníci spoločnosti budú na mieste prezentovať zameranie firmy na ochranu IoT ekosystému. Viac informácií je k dispozícii na špeciálnej ESET webstránke.

„Ako dôsledok narastajúceho počtu škodlivých aplikácií a cielených útokov badáme kontinuálny nárast Android malvéru, ktorého súčasťou je aj ransomware. Teda škodlivý kód, ktorý infikované zariadenie zablokuje a za jeho odblokovanie vyžaduje výkupné. Na trhu je zároveň k dispozícii stále viac zariadení pripojiteľných na internet, riziko pre domácich používateľov a firmy preto nikdy nebolo väčšie,“ hovorí Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET. „MWC je pre nás skvelou platformou prostredníctvom ktorej môžeme zdieľať náš najnovší výskum týkajúci sa digitálneho súkromia tak, aby boli používatelia lepšie chránení nie len teraz ale aj v budúcnosti,“ dopĺňa Malcho.

Hackeri u vás doma?

Smart home hračky boli na tohtoročnom veľtrhu CES veľkou témou a niet pochýb, že najnovšie a najinovatívnejšie smart zariadenia budú vystavované aj na MWC. Domácnosti nakupujú stále viac pripojených zariadení. Používateľom prinášajú mnoho benefitov avšak aj riziká, pretože ľudia tak zdieľajú viac osobných dát o svojich každodenných životoch.

Sú obavy ohľadom smart zariadení oprávnené? Na zistenie odpovede výskumníci ESETu testovali, ako smart home zariadenia komunikujú so sieťou a výrobcami. Počas MWC ESET ukáže na tento účel vytvorený smart home, v ktorom bude ESET tím demonštrovať, aké potenciálne hrozby predstavujú tieto zariadenia voči bezpečiu a súkromiu členov domácnosti.

Nové riešenia pre nové technológie

Vedeli ste, že 90 percent všetkých Android televízorov má byť zraniteľných voči hackerom? Nepremeškajte vydanie nového ESET riešenia pre Android TV, ktoré poskytuje pokročilú technológiu na ochranu pred kyberkriminálnikmi, ktorí sa zameriavajú na pripojené TV.

Ransomware ako globálna hrozba

Rok 2017 bol určite rokom ransomwaru. WannaCry a (Not)Petya ukázali, aký chaos dokáže ransomware vyvolať. ESET na MWC 2018 vydá najnovší výskum o Android ransomwari a o tom, ako sa tento druh škodlivého kódu vyvinul na globálnu hrozbu, ktorá má vplyv aj na mobilných operátorov a poskytovateľov internetového pripojenia. Súčasťou výskumu budú aj informácie, ako ESET úspešne pomáha chrániť pred touto vyvíjajúcou sa hrozbou.