Facebook mení algoritmus, ktorý vyhodnocuje, aké príspevky zobrazí používateľom v novinkách.

Nový systém je nádejou na vyváženie predstavy Facebooku a tej, ktorú máte o zobrazovaných príspevkoch vy.

Priznajme, Facebook si na seba ušil bič, keď sa podujal rozhodovať o tom komu a čo zobrazí. No v záplave každodenných príspevkoch je to logický krok. Ak ste s niekým priatelia a ste medzi sebou aktívny cez funkcie dostupné na tejto sociálnej sieti, je logické vidieť medzi sebou príspevky.

Nové algoritmy budú vyhodnocovať príspevky na serveroch a teda v rámci novej funkcionality nie je potrebné aktualizovať napríklad mobilné aplikácie.

Cieľom noviniek je ukázať obsah, ktorý je dôležitý pre vás. Takže zavedenie novinky vo forme rovnováhy príspevkov, je logickým krokom. Nájsť vyváženie aktualizácií medzi priateľmi, vydavateľmi, podnikmi alebo organizáciami, nebude jednoduché.

Prvé vylepšenie je zobraziť relevantný obsah aj tým, ktorí nemajú stovky priateľov a teda aj množstvo potenciálneho obsahu, ktorý by mohli vidieť. Už by sa tak nemalo stávať, že viac príspevkov jedného zdroja bude blokovaných na zobrazenie a vy budete musieť ísť na časovú os používateľa.

Druhou zmenou je uprednostňovanie príspevkov od osôb (ale aj firiem), ktorých príspevky čítate.

Treťou zmenou je zobrazenie aktualizácie toho, čomu dali vaši priatelia Like alebo čo komentovali. Ak vôbec, niektoré informácie sa po novom zobraziť nemusia.

Zdroj: Facebook

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.