Facebook kladie väčší dôraz na video obsah. Dopĺňa potrebné nástroje.

Facebook sa snaží ohroziť dominantnú pozíciu služby YouTube a využíva k tomu svoju obrovskú používateľskú základňu. Videá na FB už dnes generujú viac ako 4 miliardy zhliadnutí každý deň. Sociálna sieť preto vylepšuje nástroje, pomocou ktorých tvorcovia a distribútori obsahu lepšie cielia, komu budú jednotlivé videá dostupné.

Video bolo možné doteraz obmedziť iba na základe lokality a jazykových nastavení. Najnovšie pribudlo filtrovanie, resp. obmedzenie divákov podľa ich veku a pohlavia. Facebook takisto spúšťa tzv. „tajný“ režim. Vďaka nemu môžete video prehrať iba v prípade, že máte priamy odkaz naň. Je to v podstate totožná funkcia ako nezaradené videá na YouTube.

Hoci sa Facebook chváli vysokými číslami sledovania videa, v porovnaní s YouTubom mu pomáha jeho interná metrika. Facebook počíta pozretie videa už po 3 sekundách. YouTube vyžaduje, aby ste video sledovali 30 sekúnd. Až potom vašu aktivitu reflektuje v štatistike.

Je možné, že Facebook v blízkej budúcnosti vytvorí špeciálnu sekciu s novinkami, ktorá bude obsahovať iba video obsah. Sociálna sieť zároveň testuje nové zobrazovanie reklamy. Reklamné klipy sa zobrazia medzi jednotlivými videami.

Zdroj: Mashable

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit