Chyba umožňovala odpočúvať druhý iPhone či iPad.

Na internete sa objavili správy od používateľov, ktorí si všimli nezrovnalosť v správaní funkcie FaceTime. Ide o systémovú funkciu, ktorá umožňuje uskutočňovať audio a video hovory medzi iOS zariadeniami. Problém je, že niektorí používatelia mohli počuť druhú stranu ešte predtým, ako bol hovor prijatý.

Chybu bolo možné zreprodukovať nasledovným spôsobom – spustiť FaceTime hovor, pridať druhého účastníka a následne aj vaše telefónne číslo. FaceTime takýmto spôsobom aktivoval skupinový hovor a to aj napriek tomu, že druhý používateľ ešte hovor neprijal. Chyba umožňovala do určitej miery odpočúvať druhého používateľa, avšak ten vás takisto mohol počuť. Problém teda spočíval v skôr v nečakanom narušení súkromia a v prekvapení druhej strany.

Apple o existencii chyby vie a dočasne vypol skupinové hovory v službe FaceTime. Opätovne ich aktivuje, keď bude chyba odstránená.

Zdroj: engadget

Prečítajte si aj:

8 najlepších alternatív aplikácie FaceTime na Androide

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit