Falošné aplikácie tváriace sa ako Super Mario Run sa pokúšajú ukradnúť vaše bankové údaje

0

Všetci hráči, ktorí úzkostlivo čakáte na príchod hry Super Mario Run na Android, ešte počkajte, v súčasnoti neexistuje žiadny spôsob ako si zahrať Super Maria na androidových zariadeniach!

Čiže keď uvidíte niekde v Google Obchode, či inde na internete APK (inštalačný balíček) tváriace sa ako Super Mario Run, v žiadnom prípade tieto súbory, či aplikácie nesťahujte! Ide o nebezpečnú formu malvéru známeho ako Marcher, ktorý môže čítať vaše SMS správy a snaží sa získať vaše bankové údaje.

Ako vždy, sťahujte aplikácie výlučne z Obchodu Google, alebo keď už musíte stiahnuť APK, tak sťahujte z overeného zdroja. Pokiaľ ste nedočkaví a nechcete zmeškať uvedenie Super Maria pre Androidy, môžete si cez Obchod Google zapnúť notifikáciu o spustení tejto hry.

Zdroj: phandroid.com

Prečítajte si aj:

O autorovi

Som fanúšikom open source riešení, preto sa budem snažiť prinášať články najmä z tejto oblasti a robiť tým osvetu slobodnému softvéru. Technológie ako také ma vždy lákali. Rád si udržiavam prehľad a rád sa s vami podelím o novinky, či "hinty" zo spomínaných oblastí.

Pridaj komentár